مشاور عالی سازمان سنجش از جزئیات آزمون استخدامی که در ۲۱ آبان ۹۵ برگزار می‌شود خبر داد.

به گزارش پایان نیوز، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش ، بر اساس برنامه زمانی اعلام شده سومین آزمون دستگاه‌های اجرایی علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش با توجه به خوشه‌های شغلی داوطلبان حسب مورد صبح و یا بعد از ظهر روز جمعه ۲۱ آبان ماه در ۵۳ شهرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این آزمون در صبح جمعه برای تعداد ۲۱۳ هزار و ۲۸۰ داوطلب که از این تعداد ۱۲۴ هزار و ۴۵۶ نفر زن و ۸۶ هزار و ۸۲۸ نفر مرد می‌باشند، برگزار می‌گردد و در عصر جمعه برای تعداد ۲۳۹ هزار و ۳۶۸ نفر که از این تعداد ۱۵۷ هزار و ۵۲۷ نفر زن و ۸۱ هزار و ۸۴۱ نفر مرد می‌باشند برگزار می‌گردد.
توکلی اظهار داشت: هر داوطلب باید پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی یا شناسنامه را به همراه داشته باشد در جلسه امتحان به هر داوطلب دو بسته آموزشی داده می‌شود که بسته اول شامل دفترچه سوالات عمومی و پاسخنامه (دفترچه شماره یک آزمون) و بسته دوم حاوی دفترچه سوالات تخصصی (دفترچه شماره ۲ آزمون) است.
وی افزود: دفترچه سوالات شخصی شده و شماره داوطلبین، نام و نام خانوادگی و کد امتحانی آنان روی جلد آن درج شده است. این دفترچه دارای تنوع بوده و حروف انگلیسی و کدهای عددی روی آن درج گردیده است که باید با حروف انگلیسی و کد عددی روی پاسخنامه مطابقت داشته باشد.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: دفترچه شماره یک آزمون شامل ۱۰۰ سوال متناسب با گروه و خوشه شغلی می‌باشد که داوطلبان باید در مدت ۱۱۰ دقیقه به آن پاسخ دهند و دفترچه شماره ۲ باید در مدت ۸۰ دقیقه پاسخ داده شود.
انتهای پیام/