روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی درباره آغاز ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی از اول دی ماه ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون یک خبر به نقل از سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی توضیحاتی ارائه کرد. در توضیحات این وزارتخانه آمده است:

«پیرو تصمیم دولت مبنی بر واریز بسته حمایت معیشتی، لیست یارانه‌ بگیران کشور در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت. ۶۰ میلیون نفر از این افراد مبتنی بر آزمون وسع پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان شناسایی و در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفتند.

از روز یکشنبه سوم آذرماه امکان ثبت درخواست رسیدگی مجدد به متقاضیانی که مشمول بسته حمایت معیشتی نشده بودند، فراهم شد. با توجه به اینکه برخی از افراد از ابتدا در لیست یارانه بگیران نبودند و به اصطلاح «جامانده» محسوب می‌شدند و نیز برخی از افراد از دریافت یارانه انصراف داده بودند، به منظور جلوگیری از تضییع حقوق ایشان در طرح حمایت معیشتی، این افراد، از ابتدای دی‌ماه سال جاری می‌بایست به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه نمایند.

این امر هیچ گونه ارتباطی به بحث یارانه نداشته و صرفاً به منظور قرار گرفتن در لیست «متقاضیان دریافت بسته حمایت معیشتی» است. در خصوص این دسته از متقاضیان، پس از اجرای آزمون وسع خانوار، در خصوص قرار گرفتن یا نگرفتن در لیست مشمولان حمایت معیشتی تصمیم‌گیری و نتیجه به سرپرست خانوار اطلاع‌رسانی می‌شود.

بنابراین خبر منتسب شده به سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در خصوص ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی به منظور دریافت یارانه نقدی تکذیب می‌شود و سخنگوی این ستاد تنها در خصوص طرح حمایت معیشتی اظهارنظر نموده و خواهند نمود.»

انتهای پیام/