وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هر کسی که جنگ در منطقه را شروع کند، پایان دهنده آن نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگو  با CBS به واشنگتن در مورد انجام اقدامات نظامی علیه تهران هشدارد داد. مشروح این گفت وگو که به دلیل محدودیت تردد وزیر امور خارجه، در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ضبط شد، روز یکشنبه به وقت محلی از شبکه سی بی اس پخش می‌شود.

بخش هایی از این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

سئوال:آیا مطمئن هستید که می‌توانید از [وقوع]یک جنگ جلوگیری کنید؟

ظریف: نه، من مطمئن نیستم که می‌توانیم از [وقوع]جنگ جلوگیری کنیم، اما مطمئنم هر کسی که [این جنگ]را شروع کند، پایان دهنده آن نخواهد بود.

سئوال آیا صدور روادید برای او جهت حضور در نیویورک را علی‌رغم تحریم بودن، نشانه‌ای از تمایل آمریکا جهت مذاکره است؟

ظریف: ؟نه ضرورتا! زیرا ایالات متحده مجبور است به عنوان میزبان مقر سازمان ملل برای [هیأت‌های]کشور‌های عضو روادید صادر کند.

ظریف:آنها [دولت آمریکا]در نامه‌ای که به روادید من پیوست کرده بودند صراحتا نوشته بودند که من واجد شرایط دریافت روادید نیستم، اما این کار را بر اساس چشم‌پوشی انجام می‌دهند. پس آن‌ها می‌خواستند من بفهمم که قرار نبود اینجا باشم!

سئوال: ارسال تجهیزات و نیروی نظامی از سوی آمریکا به عربستان سعودی را چگونه تفسیر می‌کنید؟

ظریف:به نظر من اینگونه خودنمایی‌ها فایده‌ای ندارد. چیزی که [به بهتر شدن اوضاع]کمک می‌کند، پایان دادن به جنگ یمن است.

سئوال:به نظر شما این خودنمایی است؟!

ظریف: به نظر من خودنمایی است. این [اقدامات]جهت اشتباهی را برای حل مشکل می‌رود.

ظریف در بخش دیگری از این گفت وگو در واکنش به خروج «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از برجام و درخواست برای توافق بهتر گفت: فرض کنید، شما یک خانه‌ای را به من می‌فروشید، اما یک سال بعد، کسی که از شما ارث برده می‌آید و می‌گوید که به اندازه کافی پول نداده‌ای و خواستار توافقی بهتر برای خودش و بدتر برای من می‌شود. در کجای تاریخ کسی این امر را پذیرفته است؟!

انتهای پیام/