رئیس سازمان انرژی اتمی گفت:‌ بیمارستان اتمی طی چند ماه آینده در بوستان ولایت کلنگ زنی شده و به همین منظور تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت و شرکت اتریشی به امضا رسیده است.

به گزارش پایان نیوز؛ علی اکبر صالحی امروز در دهمین همایش نخبگان فردا در سالن اجلاس سران با اشاره به ویژگی افراد نخبه، اظهار داشت: نخبگان هر جامعه افرادی هستند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی یک حرکت جدی را دنبال کنند و معمولا نخبگان همانند پیامبران از تعداد انگشتان دست کمتر هستند.
وی بیان کرد:‌ باید در کشور زمینه‌ای فراهم شود تا استعدادهای نخبگان در جهت تفکر و ایجاد طرح‌های خلاقانه تحول بزرگی در حوزه اقتصاد و اجتماع به وجود آورند.
صالحی ادامه داد: از نخبگان درجه دو کشور انتظار می‌رود که صنعت را متحول کرده و دانش و تجربه اندوخته شده کشورهای خارجی را به دست آورند تا این حرکت به تولید علم و فناوری در کشور منجر شود.
وی عنوان کرد: ما نباید نگاهمان به کشورهای خارجی باشد تا صنعتشان را به داخل کشور وارد کنیم بلکه ما باید دانش تکنولوژی را به داخل انتقال دهیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص تعداد رادیوداروهای تولیدی کشور تصریح کرد: ما هم اکنون تعداد زیادی از رادیوداروها را در کشور تولید کرده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته سعی در استانداردسازی این رادیو داروها داریم تا بتوانیم به کشورهای بیشتری آن را صادر کنیم.
وی ابراز داشت:‌ این پروژه ۷۰ میلیون یورو هزینه در پی دارد و کار شروع آن به ۵ سال آینده آغاز می‌شود.
صالحی ادامه داد: تا به امروز ۲۵ رادیو دارو در کشور تولید و به کشورهایی مثل مصر، عراق و مالزی صادر می‌شود و اگر ما بتوانیم رادیو داروها را در سطح استاندارد بین المللی برسانیم می‌توانیم این ماده ارزشمند را به کشوری همچون آلمان صادر کنیم.
وی گفت: بیمارستان اتمی کشور در محل بوستان ولایت قرار است ساخته شود و قراردادهای نهایی با کشور اتریش بسته شده و تمامی هزینه‌های مالی‌اش به وسیله دولت تامین شده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه قرارداد بیمارستان اتمی با کشور اتریش در مراحل پایانی است، تصریح کرد: طی تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت ظرف چند ماه آینده ما شاهد کانال بندی بیمارستان در پارک بوستان بوده و این مرکز درمانی تحول عظیمی را در امر تشخیص و درمان ایجاد می‌کند و ما را به کشورهای خارجی بی‌نیاز می‌کند.
وی ادامه داد: به زودی هیئت متشکل از پزشکان و مهندسان نخبه ایرانی برای آموزش لازم به کشور اتریش اعزام شده و در صورت ساخت این بیمارستان ایران جزو ۵ کشور برتر بوده است.
انتهای پیام /