با حضور دکتر سعید نمکی در کمیسیون بهداشت مجلس و به نقل از اسدا.. عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس،  مقام وزارت بهداشت خواستار تعلق یافتن امتیازات ایثارگری به پزشکان و پرستاران خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا شده است.

روزها و شبهایی راسپری می کنیم که برای همه قشرهای جامعه به سختی می گذرد، از وزارت بهداشت که دغدغه سلامتی مردم را دارد تا وزارت نیرو که نگران افزایش ۵۰ درصدی مصرف آب است.

ورود میهمان ناخوانده بدقدمی که مرزهارا نمی شناسد اما کوتاهی های مدیریتی را به راحتی شناسایی کرده و آنجایی که کمتر اهمیت داده ایم را با بیشترین تلفات جانی و مالی در می نوردد.

پایان تیتر: پرستاران و پزشکان ایثارگر

مهم نیست که چه زمانی این میهمان ناخوانده وارد شد اما مهم است که کسی برای مصوبه جلسه وزیربهداشت و معاون اول رئیس جمهور در کنترل مسافران ورودی اهمیت قایل نشد و همه چیز را فدای افزایش سورتی های پروازی میان چین و ایران کردند و به دلار و یوآن حساب کردند.

بله همه چیزرا!! از ضرر چندین هزارمیلیاردی اقتصاد ایران که به تحریم ها اضافه شد تا ضرر جانی مردم بی گناهی که راهی جز بیمارستان و در نهایت گورستان در انتظارشان نبود چون هم دارو را تحریم بودیم و هم خود تحریمی با وجود سوداگرانی که قبل از حضور ماموران خریدتان، ماسک و ملزومات بهداشتی را از بازار خریدند.

آقای دکتر نمکی، کرونای ذهنی خیلی زودتربه ایران رسیده بود! از زمانی که جنابعالی را در جلسه رای اعتمادتان نمک دولت خواندند و باور نداشتند که شما، نه شومن هستید و نه وارد کننده و نه آقای دوربینی. اما قسم خوردید که با مردم شفاف هستید و حتی خودرا فدایی ملت نامیدید. اما ماجرا به همینجا ختم نشد و مجبور شدید در چند جبهه جنگ روانی داخلی و خارجی بجنگید.

آقای دکتر نمکی، شما راه را سخت و ناهموار پیش بینی کردید اما نه به این سختی. نه به این دشواری که شمارا علیرغم درخواستتان تنها گذاشتند و سعی کردند در تنگناهای دارویی و تجهیزات پزشکی ومافیای پیچیده ای که هرروز چنان افعی هفت سر از هر گوشه ساختمان وزارتتان بالا می رود شما را تنها بگذارند تا هضم شوید.

آقای دکتر نمکی، اما در این روزهای سختی که هردقیقه اش ساعتها می گذرد همکاران باوفایتان که با اهدای جان خود در خط مقدم مبارزه نابرابر با این ویروس ناشناخته، شما را در خدمت رسانی به مردم تنها نگذاشتند، اکنون نوبت شماست که سایرپزشکان، پرستاران و تا حتی نیروهای خدماتی و خانواد هایشان را تنها نگذارید.

آقای دکتر نمکی، ارتش و سپاه و بسیجی که هر از گاهی مورد هجمه ملعبه خیمه شب بازی نخ چرخانانی می شوند که تلاششان ایجاد فاصله بین این فدائیان با ملت است، اما شما و مردم را تنها نگذاشتند.

آقای دکترنمکی، ابلاغ قانون مدیریت بحران کشور در شهریورماه سال جاری توسط رییس قوه مقننه به رییس جمهور و دستور لازم الاجرابودن آن توسط عالی ترین مقام اجرایی کشور دست شمارا با ماده بیستم  آن باز گذاشته است، عنوان «فداکار خدمت » و مزایای ماده مذکور را اجرا نمایید.

در این قانون کارکنانی که در پاسخ به حوادث و بحران‌ها، به هر نحو همکاری می‌کنند، در صورت آسیب یا فوت ناشی از انجام وظایف محوله به عنوان «فداکار خدمت» شناخته می‌شوند. هزینه‌های پزشکی و غرامت صدمه جسمی، نقص عضو، فوت و مستمری خود یا خانواده ایشان و سایر امتیازات به‌شرحی که تصریح شده ،پیش بینی گردیده است.

آقای دکتر نمکی رجاء واثق دارم که کشور از این غبار بحران ملی عبور خواهد کرد اما تهدید حضور کسانی که کشتی در طوفان وزارتتان را سوراخ می کنند را به فرصت تبدیل کنید.یا علی