تحقیقات جدید محققان نشان داده است گوشی‌های همراه ۷ برابر بیشتر از صندلی توالت فرنگی آلوده هستند.

به گزارش  پایان تیتر؛ امروزه تلفن‌های همراه جزئی جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌ها در جوامع مختلف است. با توجه به گسترش و توسعه عملکرد تلفن‌های همراه، افراد تقریبا در هر زمان و مکانی موبایل‌های خود را در اختیار دارند و همین مسئله در کنار مزیت، معایبی نیز می‌تواند به همراه داشته باشد.

تلفن‌های همراهی که پوشش‌های چرمی دارند، ۷ برابر بیشتر از نشیمن‌گاه توالت‌های فرنگی آلوده هستند که این میزان، بیشترین میزان باکتری در میان انواع گوشی های همراه است. تلفن‌هایی با پوشش‌های پلاستیکی بیش از شش برابر میکروب دارند. در واقعا تحقیقات جدید نقش بارز گوشی‌های همراه را در انتقال و جابه‌جایی میکروب‌ها نمایان ساخته است.

بر اساس بررسی صورت گرفته توسط یک شرکت تحقیقاتی در زمینه بهداشت روی ۲۰۰۰ نفر، ۴۰درصد از افراد اقرار کرده‌اند که در محل کار، تلفن‌های همراه خود را با خود به توالت می‌برند. اما تنها ۲۰ درصد از آنان تلفن‌های همراه خود را پس از خارج شدن از توالت‌ها تمیز می‌کنند. پزشکان توصیه کرده‌اند این‌گونه رفتار‌ها می‌تواند به صورت جدی خطرزا باشد لذا به همه افراد توصیه می‌کنند حتما پس از خروج از سرویس بهداشتی گوشی‌های همراه خود را ضدعفونی کنند.

انتهای پیام/