وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت در صدد رسیدگی به موضوعاتی است که ممکن است باعث مخدوش شدن چهره برخی از همکاران خدوم ما در جامعه پزشکی هم باشد.

به گزارش پایان تیتر، سعید نمکی، در واکنش به اینکه برخی پزشکان تنها ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کنند، گفت: من به طور واقعی این رقم را قبول ندارم همکاران ما در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هم اشاره داشتند که این رقم واقعی نیست.

نمکی با بیان اینکه ممکن است در هر قشری فرار مالیاتی وجود داشته باشد، گفت: طبیعی است که فرار مالیاتی در جامعه پزشکی هم وجود دارد، البته ما پزشکان متعهدی داریم که حتی مبلغ ویزیت خود را از برخی از بیماران نمی‌گیرند؛ در مقابل ممکن است پزشکانی را هم داشته باشیم که فرار مالیاتی انجام دهند.

وزیر بهداشت ادامه داد: معتقد هستم ما باید نگاه خود را به جامعه پزشکی به عنوان یک جامعه مرجع تغییر بدهیم و نباید آن‌ها پایین‌تر از بقیه اقشار جامعه بیاوریم؛ آنچه که ما به عنوان فرار مالیاتی با همه اقشار داریم در رابطه با پزشکان هم باید داشته باشیم.

نمکی در پاسخ به این پرسش که برای ساماندهی فرار مالیاتی پزشکان چه راهکار‌هایی اتخاذ شده است، یادآور شد: بالاخره این تصمیمی است که مجلس شورای اسلامی گرفته است که پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه کارت‌خوان باشند، ولی ما هم در کنار نظام پزشکی و مجمع انجمن‌های علمی به عنوان یک مثلثی که می‌تواند مسائل را با هم پیگیری کنیم؛ حضور داریم. در این میان دو سازمان مردم نهاد در کنار دولت طراحی یک ساختاری را انجام می‌دهند که خطا‌های پزشکی و مواردی مثل فرار مالیاتی را در برمی گیرد.

نمکی تاکید کرد: وزارت بهداشت در صدد رسیدگی به موضوعاتی است که  ممکن است باعث مخدوش شدن چهره برخی از همکاران خدوم ما در جامعه پزشکی هم باشد.

انتهای پیام/