اتحادیه اروپا ضمن ابراز تاسف از تحریم وزیر خارجه کشورمان توسط آمریکا تاکید کرد که به همکاری با ظریف ادامه می‌دهد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از ­خبرگزاری فرانسه، منابع رسمی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کردند اتحادیه اروپا از تصمیم آمریکا درباره تحریم محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران متأسف است و به همکاری با ظریف ادامه خواهد داد.

کارلوس مارتین دو گوردوئلا، سخنگوی کمیسیون اروپا نیز گفت: ما از این تصمیم متاسفیم و با توجه به اهمیت حفظ کانال‌های دیپلماتیک به سهم خودمان به همکاری با ظریف به عنوان بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران ادامه می‌دهیم.

آمریکا که تاکنون بارها مدعی شده که بدون هیچ پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران است، بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران)، نام «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان را در فهرست افراد تحریم‌شده قرار داد.

طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، قرار گرفتن نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکایی را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

ظریف بلافاصله پس از اعلام این خبر، با انتشار پستی در صفحه توئیتر خود به این اقدام آمریکا واکنش نشان داد. وی در این توییت نوشته است: «ایالات متحده می‌گوید مرا به عنوان “سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر جهان” تحریم کرده است. آیا واقعیت آنقدر دردناک است؟ این تحریم بر روی من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. متشکرم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می‌پندارید.»

یک مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، تحریم ظریف را ادامه راهبرد «فشار حداکثری» علیه ایران توصیف کرده و گفته است که واشنگتن به اعمال فشار به تهران ادامه می‌دهد. این مقام آمریکایی با این وجود در اظهارنظری مضحک مدعی شده است که واشنگتن همچنان آماده گفت‌وگو با ایران است!

انتهای پیام/