دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزهای ایران و پاکستان گفت: اجازه نمی‌دهیم برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش پایان نیوز، سپهبد ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان که برای دیدار رسمی سه روزه به ایران سفر کرده است، صبح امروز (دوشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و تمدنی و همچنین اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی بین دو کشور، بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی شرایط بحرانی منطقه و به ویژه توسعه موج ویرانگر تروریسم که به معظلی بین‌المللی تبدیل شده است را  تهدیدی مشترک برای دو کشور عنوان کرد و اظهار داشت: فعال کردن ساختارهای همکاری دوجانبه و طراحی ساز و کارهای مشترک، متناسب با تغییر مولفه‌های تهدیدزا از جمله اقدامات فوری است که باید از سوی دستگاه‌های ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی با اشاره به فرصت‌های متعدد همکاری بین دو کشور بر اراده رهبران عالی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای تعمیق و بسط همکاری‌های دوجانبه و اشتراک مساعی در موضوعات مرتبط با جهان اسلام تاکید کرد و افزود: در هیچ مقطعی از تاریخ همسایگی بین دو کشور تهدید متقابلی بین پاکستان و ایران وجود نداشته و روابط دو کشور صرفا بر اساس فعال‌سازی فرصت‌های مشترک برای تامین منافع دو ملت دنبال شده است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با گروه‌های اشرار خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط بین دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: مقابله با تفکر داعش‌پرور مهم‌ترین اولویت و زیربنای مبارزه با تروریسم است و بدون آن هیچ کشوری چه در منطقه و چه در اروپا دارای امنیت و ثبات نخواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌ عالی امنیت ملی عنوان کرد: موجب تاسف است که یک کشور اسلامی بر اساس خواست دشمنان جهان اسلام، هزینه‌ها و درآمدهای خود را صرف گسترش جنگ و ترویج تروریسم در منطقه کند و با بی‌تفاوتی نسبت به مردم در محاصره غزه و مسئله فلسطین با رژیم صهیونیستی رابطه مخفیانه برقرار کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موقعیت منحصر به فرد بنادر ایران و پاکستان در خلیج فارس و دریای عمان، این بنادر را مکمل یکدیگر و موجب هم‌افزایی و گسترش ظرفیت‌های بیشمار اقتصادی برای دو کشور دانست.

ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های خارجی که با هدف افزایش نزاع بین مسلمانان و کشورهای مسلمان دنبال می‌شود، تصریح کرد: پاکستان همکاری‌های امنیتی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد.

وی با ابراز نگرانی از شرایط حاکم بر کشورهای اسلامی و رنج و مرارتی که مسلمانان به دلیل توسعه تروریسم تحمل می‌کنند، افزود: بدون شک بحران‌های جاری در کشورهای اسلامی ناشی از طرح بلندمدت دشمنان برای از بین بردن زیرساخت‌ها و منابع مالی و انسانی کشورهای اسلامی بوده و رویکرد آنها تضعیف جهان اسلام در برابر غرب است.

به گزارش خبرگزاری میزان؛ مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان اظهار داشت: پس از توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها علیه ایران زمینه‌های جدیدی برای توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی فراهم شده که باید در تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن آن گام‌های جدیدی برداریم./

انتهای پیام