هاشمی درباره اختلاف نظر های موجود درباره اجرای محدودیت های ترافیکی در پایتخت توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت اجرای محدودیت های ترافیکی در پایتخت و حواشی ایجاد شده برای زمان آن گفت: به دلیل شرایط کرونایی در ۴۵ روز اخیر اجرای محدودیت های ترافیکی که همواره از ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شد، میسر نشد و همین امر موجب شد بار ترافیکی در معابر مرکزی پایتخت و محدوده های اجرای محدودیت‌های ترافیکی از ۴۲ درصد در برخی از روز‌ها به ۱۶۷ درصد افزایش پیدا کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در تشریح مزایای لغو محدودیت های ترافیکی در پایتخت گفت: با افزایش بار ترافیکی در محدوده‌های طرح ترافیک به دلیل لغو اجرای محدودیت های ترافیکی، بار ترافیک در مترو و اتوبوس به یک چهارم کاهش پیدا کرد تا بدین وسیله فاصله گذاری اجتماعی بیشتر رعایت شود.

هاشمی ادامه داد: به شکل میانگین پیش از شیوع ویروس کرونا در پایتخت ناوگان حمل و نقل عمومی روزانه تا ۴ میلیون مسافر را جابه جا می‌کرد که با شیوع ویروس کرونا تعداد سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی به ۱ میلیون سفر کاهش پیدا کرد و این آثار مثبتی بود که با تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای لغو محدودیت‌های ترافیکی گرفته شد.

او با اشاره به این نکته که در ۱۷ اردیبهشت ماه بر اساس ابلاغیه وزارت کشور اختیارات برای تصمیم گیری اجرای محدودیت‌های ترافیکی به شورای ترافیک کلانشهر‌ها سپرده شد، گفت: حدود ده روز گذشته جلسه شورای ترافیک تهران برگزار شد که در آن جلسه رئیس شورای شهر تهران، شهردار تهران، نماینده وزیر کشور، نماینده استاندار،  زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران حضور داشتند و در نهایت تمام آثار مثبت و منفی اجرای محدودیت‌های ترافیکی روی میز قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: تصمیم جمع در شورای ترافیک این بود که در حوزه سفر‌های درون شهری تعادل ایجاد شود و بدین شکل از  سفر‌های کاذب جلوگیری شود.

هاشمی با اشاره به این نکته که طبق مصوبه شورای ترافیک قرار بر اجرای محدودیت های ترافیکی از امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) بود تصریح کرد: در حوزه کارشناسی شائبه‌هایی وجود داشت و مقرر شد که آثار اجرای محدودیت های ترافیکی به مدت ۲ هفته بررسی شود و اگر نیاز به بازنگری بود تصمیمات مناسب اتخاذ شود.

او با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده شب گذشته با دیگر نهاد‌های مسئول گفت: شب گذشته با شهردار تهران، استاندار تهران و مسئولان وزارت کشور صحبت کردیم و تصمیم بر این شد به دلیل تعطیلات عید فطر اجرای محدودیت‌های ترافیکی (طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا) در اولین روز کاری پس از عید فطر طرح در پایتخت اجرا شود.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: اجرای محدودیت‌های ترافیکی در تهران پس از تعطیلات عید فطر قطعی است و ساعت اجرای آن نیز از ۸ صبح تا ۱۶عصر است.

او در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه شورای ترافیک تهران برای اجرای محدودیت‌های ترافیکی اختلاف نظر وجود داشت یا خیر گفت: مصوبه شورای ترافیک به امضای تمام اعضا شرکت کننده در جلسه رسید و از شب گذشته نیز دوربین‌های ثبت تخلف برای اجرای محدودیت‌های ترافیکی تنظیم شده بودند.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: تمام تلاش مدیریت شهری این است تا جمعیت سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی به اندازه صندلی‌های مجاز باشد تا این تعادل حفظ شود.
انتهای پیام/