سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از احداث دونیروگاه هسته‌ای با همکاری روسیه درراستای تأمین ۲۰هزاروات برق خبرداد.

به گزارش پایان نیوز، سیدحسین نقوی حسینی درخصوص کلنگ زنی ۲ نیروگاه هسته ای که اخیرا در نتیجه دیدار روحانی و پوتین صورت گرفت، گفت: طبق قانون و مصوب مجلس باید ۲۰هزار وات برق از نیروگاه اتمی استخراج کنیم که برای این میزان حدود ۱۰ نیروگاه لازم داریم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سازمان انرژی هسته ای طراحی های لازم برای ساخت نیروگاه هسته‌ای را انجام داده و البته طبیعی است که ساخت هر ۱۰ نیروگاه به صورت همزمان امکان پذیر نیست و فعلا در حال حاضر ساخت دو مورد را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: تجربه ساخت نیروگاه بوشهر تجربه موفقی از همکاری ایران با روسیه بوده است البته مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان باید تضمین های لازم را بگیرد که احداث نیروگاه‌های جدید شامل فراز و نشیب های نیروگاه های گذشته نشود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران باید به توانمندی ساخت نیروگاه هسته ای دست پیدا کند، خاطرنشان کرد: یکی از موارد ابلاغی مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی این بود که تمام توافقات و مراودات صنعتی به نحوی مبتنی بر دستاوردهای داخلی کشور باشد لذا از آنجایی که توانسته ایم توانمندی خود را در عرصه های مختلف به اثبات برسانیم در عرصه احداث نیروگاه هسته ای نیز باید این تکنولوژی را وارد کنیم./

انتهای پیام