نوبخت گفت: وزارت آموزش و پرورش در صدر احیای صندوق ذخیره فرهنگیان است.

به گزارش پایان تیتر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد میزان تحقق بودجه آموزش و پرورش و آموزش عالی در سال ۹۷ اظهار کرد: اگرچه تمام رقمی که در بودجه پیش‌بینی شده بود، تحقق پیدا نکرد، اما به دلیل استحقاق آموزش و پرورش و ضرورتی که وجود داشت، پرداخت به آموزش و پرورش ۱۰۸ درصد بود، یعنی ۸ درصد بیش از آنچه قانون مقرر شده بود.

وی در مورد فرهنگیان افزود: بر‌اساس آنچه که آموزش و پرورش به سازمان برنامه و بودجه کشور گزارش داده، میزان مطالبات فرهنگیان حدود ۹۳۴ میلیارد تومان بود و همان طور که قول داده بودم، قبل از هفته گرامی داشت مقام معلم، این امر پرداخت شود، انجام شد و اگر مطالباتی باقی‌مانده باشد، دولت خود را موظف می‌داند با اولویت، نسبت به تأمین این مطالبات اقدام کند.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که آیا رقم میزان مطالبات فرهنگیان مشخص است، ادامه داد: آنچه اعلام شده برای سال گذشته، همان ۹۳۴ میلیارد تومان بود که ما پرداخت کردیم، اگر تعاریف دیگری از مطالبات و پرداخت‌ها وجود داشته باشد، با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توافق کردیم که کارگروهی تشکیل شود و آن‌ها را محاسبه کنند. دولت در استیفای حقوق فرهنگیان به هیچ‌وجه کوتاه نخواهد آمد.

نوبخت با اشاره به بودجه سال ۱۳۹۹ ادامه داد: اگر ما بتوانیم تعریف اعتبارات هزینه‌ای برای آموزش و پرورش و آموزش عالی را از آنچه که در عُرف به عنوان پرداخت حقوق تعریف می‌شود، جدا کرده و آن را به عنوان سرمایه‌گذاری تلقی کنیم، باید بتوانیم آن‌ها را به عنوان نوعی اعتبارات تملک دارایی‌های انسانی و سرمایه‌ای تعریف کنیم.

نوبخت در پایان درمورد رویکرد دولت نسبت به احیای صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: وزارت آموزش و پرورش در صدر احیای این صندوق است.

انتهای پیام/