معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت علاوه بر سهم خود،۵۰۰ میلیارد دیگر هم برای تکمیل پروژه همت تخصیص خواهد داد تا مردم با آسودگی نوروز امسال از راه های مواصلاتی این استان سفر کنند.

به گزارش پایان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نوبخت صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه همت و شهدای البرز در ورودی استان گزرشی از روند اجرای این طرح ملی را ارائه داد و گفت: پروژه همت در ادامه بزرگراه، طی سه فاز از این مسیر عبور و راه جدیدی را در ادامه خواهد داشت.
وی افزود: امروز نیز پیشنهادات و مشاوره های لازم در پیش بینی مسیرهای جایگزین صورت گرفت با توجه به تاکیدات رئیس جمهور با تلاش ویژه ای این مسیر ادامه و تکمیل پیدا تا تعطیلات نوروزی مردم دچار مشکل نشوند.
وی افزود: در ادامه این مسیر برخی معارضات نیز وجود دارد که باید برطرف شود.
نوبخت با اشاره به حجم ترافیک ورودی از مسیرهای مواصلاتی استان گفت: در چند روز عید فطر ۷/۵ میلیون تردد از محورهای مواصلاتی کرج صورت گرفته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشبختانه دو تونل رفت و برگشت نیز در مسیر دیده شده است و طبق برنامه زمانبندی شده پیش می رود و باید سریعتر قبل از فصل بارش بخش عمده ای از عملیات عمرانی انجام شود.
وی تاکید کرد: انتظار می رود از تمام زمان در چند شیف استفاده شود و شعار ما می توانیم برای رسیدن به حق طبیعی مردم تحقق پیدا کند.
معاون رئیس جمهور افزود: بنابر قول پیمانکار بناست تا شب عید امسال تکمیل شود و امیدواریم پیمانکار دولت را شرمنده مردم نکند.
نوبخت گفت: دولت بر تمام تعهدات خود برای اختصاص منابع مالی عمل خواهد کرد.
وی بیان کرد: امیدوارم با هماهنگی های انجام شده رضایت خاطر مردم حاصل شود و خستگی های شبانه روزی با اظهار رضایت مردم در تعطیلات نوروزی حاصل شود.
نوبخت ادامه داد: این پروژه با مشارکت شرکت بهار دیمه انجام می شود،پیش تر سهم اعتبارات ۵۰-۵۰ بود اما اکنون دولت سهم خود را افزایش داده است.
وی افزود: امسال پیش بینی می شود ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه هزینه شود.
نوبخت گفت: جدیت پیمانکار و مشاوران مشهود است و با این وجود انتظار داریم سریعتر شاهد اتمام این طرح ملی باشیم تا رنج سفر بر جان مردم ننشیند و لبخند رضایت مردم را ببینیم./
پایان پیام