در حالی که عضو شورای شهر تهران تاکید کرده که پرداخت یک میلیونی برای اخذ طرح ترافیک سالانه قانونی نیست، شهرداری تهران بر این موضوع اصرار دارد.

به گزارش  پایان تیتر؛ ماجرای طرح ترافیک سال ۹۷ آنقدر پیچیده شده که حتی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر را نیز به اختلاف انداخته است.

اختلافی که تنها ثمره آن زیان دیدن شهروندان و سرگردانی آنها میان اظهارات متناقص مسئولان است. این اختلاف آنجایی بالا گرفت که شهرداری شهروندان را ملزم به پرداخت یک میلیون تومان جهت درخواست طرح ترافیک یکساله کرد و شورای شهر نیز این موضوع را خلاف قانون دانست.

 

شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی شرط صدور طرح ترافیک

محسن پورسید‌آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران ؛ گفت: همه گروه‌هایی که می‌خواهند از مجوز سالانه ورود به طرح ترافیک استفاده کنند باید یک میلیون تومان حساب شهروندی خود را شارژ کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر کسی بخواهد در طول سال مرتباً وارد محدوده طرح ترافیک شود باید هزینه‌ای بیشتر از یک میلیون تومان پرداخت کند، اظهار کرد: ما در این شرایط گفتیم آنها یک میلیون تومان علی‌الحساب در حساب خود شارژ‌ داشته باشند تا برای آنها مجوز سالانه صادر شود و هر گاه که خواستند وارد محدوده شوند اگر شارژشان‌ تمام شده بود دوباره باید پول پرداخت کنند که البته این فقط برای کسانی است که می‌خواهند مجوز سالانه داشته باشند.

وی با بیان اینکه معلولان و خبرنگاران هم باید به ازای ورود به محدودهطرح ترافیک پول بدهند، اظهار کرد: باید یک میلیون تومان از قبل در حسابشان‌ داشته باشند که ما بتوانیم از حساب آنها کم کنیم.

 

اقدام شهرداری خلاف قانون است

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران ،در واکنش به دستورالعمل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی‌ بر الزام شهروندان به شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی جهت صدور مجوز طرح ترافیک، اظهار کرد: این کار خلاف قانون است، زیرا طبق قانون هر کسی که می‌خواهد وارد محدوده طرح ترافیک شود باید به همان میزان تعیین شده هر ورود به طرح، هزینه و پول پرداخت کند و در حساب شهروندی خود به آن میزان پول داشته باشد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم اجبار کنیم کسی حتما یک میلیون تومان در حساب شهروندی خود داشته باشد، گفت: اینکه هر کس چقدر در حساب شهروندی‌اش پول داشته باشد، به کسی ربط ندارد و کسی نمی‌تواند برای آن رقم تعیین کند و هر کس چنین حرفی بزند سخن غیرقانونی زده است.

وی تصریح کرد: هر بخشنامه‌ای هم که اعلام کرده است باید در حساب شهروندی یک میلیون تومان شارژ باشد، خلاف مصوبه و غیرقانونی است.

علیخانی در پایان خاطرنشان کرد: ما در جلسه کمیسیون این موضوع را مطرح می‌کنیم و تذکر می‌دهیم تا این دستور لغو شود.

انتهای پیام/