دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره مصوبه لغو ادامه تحصیل ۱۳۴ دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد توضیحاتی داد.

پایان تیتر: ابراهیم خدایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، ابراهیم خدایی، دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درباره آخرین وضعیت لغو تحصیل ۱۳۴ دانشجوی فرزند هیئت علمی این دانشگاه در رشته پزشکی گفت: لغو ادامه تحصیل این دانشجویان که از رشته دامپزشکی به پزشکی تغییر رشته داده بودند را ابلاغ کردیم؛ این مصوبه باید مسیر قانونی خود را طی کند.

خدایی ادامه داد: دانشگاه آزاد این مصوبه را به این دانشجویان ابلاغ و اجرایی کرده است و دانشجویان هم اگر احساس حقی می‌کنند باید به مراجع قضایی شکایت کنند.

دبیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تاکید بر اینکه سازمان سنجش در این موضوع هیچ دخالتی ندارد، گفت: لغو ادامه تحصیل ۱۳۴ دانشجوی فرزند هیئت علمی، مصوبه شورای سنجش و پرورش است که متشکل از سه وزیر و چندین عضو دیگر است. شورای سنجش و پذیرش دانشجو این مصوبه را تصویب و ابلاغ کرده است.

او گفت: تا زمانیکه ممنوعیت ادامه تحصیل این دانشجویان بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش به اعتبار خود باقی باشد؛ باید اجرایی شود.

خدایی بیان کرد: مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای کلیه دانشگاه و موسسات آموزش عالی لازم الاجراست.

دبیر شورای سنجش درباره شکایت این افراد به دیوان عدالت اداری در اعتراض به این مصوبه گفت: تا زمانی که حکم دیوان صادر شود (چه در حمایت و چه بر عدم حمایت از این افراد) مصوبه شورا اجرایی، برقرار و لازم الاجراست. به عبارت دیگر تا زمانی که این مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در لغو ادامه تحصیل ۱۳۴ فرزند هیئت علمی دانشگاه آزاد که از رشته دامپزشکی به رشته پزشکی تغییر رشته داده اند، نقض نشود؛ این مصوبه برقرار است.

اولتیماتوم به دانشگاه آزاد

لازم ذکر است، سازمان سنجش در مصوبات بیست و دومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در تاریخ ۳۰ دی  ۹۸ مصوب شد درباره تغییر رشته ۱۳۴ فرزند اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد به این دانشگاه، اولتیماتوم داد.

در این مصوبه آمده بود: دانشگاه آزاد موظف است، تغییر رشته و انتقال ۱۳۴ نفر از فرزندان اعضای هیئت‌علمی بر اساس مصوبه هیئت رئیسه آن دانشگاه در سال ۹۶ به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که فاقد شرایط و ضوابط دستورالعمل اجرایی مصوبه جلسه ۷۳۵ مورخ ۲۵ تیر  سال ۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تسهیلات فرزندان اعضای هیئت‌علمی به شماره ۶۹۳۱۲/ و مورخ ۱۴ مرداد سال ۹۲ است را لغو کند.

علاوه بر این چنانچه افراد دیگری در سنوات قبل یا بعد وجود دارند که تغییر رشته آن‌ها نیز برخلاف شرایط و ضوابط دستور‌العمل فوق انجام‌شده، تغییر رشته آن‌ها توسط دانشگاه آزاد لغو و وضعیت تمامی افراد فاقد شرایط و ضوابط تغییر رشته طبق دستورالعمل اجرایی تسهیلات فرزندان اعضای هیئت‌علمی به همراه مدارک و مستندات لغو تغییر رشته آن‌ها حداکثر تا ۳۰ بهمن‌ ۹۸ به دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارسال کنند.

انتهای پیام/