برادر ناتنی رئیس‌جمهور سابق آمریکا بار دیگر مدعی تولد اوباما خارج از خاک آمریکا شد.

به گزارش پایان نیوز  به نقل از ایندیپندنت، «مالک اوباما» برادر ناتنی باراک اوباما –رئیس‌جمهور سابق آمریکا- بار دیگر ادعا کرد وی در کنیا متولد شده است.
مالک اوباما که از حامیان دو آتشه دونالد ترامپ –رئیس جمهور کنونی آمریکا- است یک گواهی تولد که ادعا می‌کند معتبر و نشان‌دهنده مکان تولد باراک اوباما است را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد. در این گواهی قید شده است باراک اوباما متولد «مومباسا» دومین شهر پرجمعیت کنیا است.

مالک اوباما بارها ادعای متولد شدن برادرش در خارج از آمریکا را عنوان کرده است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا از زمان برگزاری کمپین‌های انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۴ تاکنون بارها در خصوص تاریخ و مکان تولدش مورد سوال قرار گرفته است. گروه‌های راستگرا مکرراً درباره مذهب، تاریخ و مکان تولد وی حدس و گمان‌هایی را مطرح کرده‌اند.

دونالد ترامپ نیز در جریان کمپین انتخاباتی خود برای انتقاد از اوباما بارها در “آمریکایی بودن” وی ابراز تردید کرد. براساس ماده دوم قانون اساسی آمریکا تمام رؤسای جمهور این کشور باید در همین کشور متولد شده باشند..

اوباما در سال ۲۰۰۸ برای پایان دادن به شایعات مذکور گواهی تولد خود را منتشر کرد که براساس آن وی در هاوایی متولد شده است. زمانیکه از مالک خواسته شد درباره این گواهی تولد توضیح دهد وی ۱۰ هزار دلار مطالبه کرد تا در این باره سخن بگوید.

5959494_598

انتهای پیام/