رسانه‌های ترکیه‌ای مدعی تخلیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا پس از دریافت هشدار بمب‌گذاری و انتقال سفیر ایران به خارج از ساختمان شدند.

به گزارش پایان تیتر، به نقل از رسانه‌های ترکیه‌ای، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، پس از دریافت هشدار بمب‌گذاری تخلیه شد.

روزنامه «دیلی صباح» به نقل از منابع امنیتی ادعا کرد پس از آنکه پیامی مبنی بر احتمال حمله یک بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در آنکارا دریافت شد این ساختمان سریعا تخلیه گردید.

پایان تیتر: سفارت ایران در ترکیه

رسانه‌های ترکیه‌ای همچنین مدعی شده‌اند که سفیر ایران با کمک پلیس به مکانی امن منتقل و خیابان‌های منتهی به ساختمان سفارتخانه نیز مسدود شده است. این رسانه‌ها همچنین ادعا کرده‌اند که پلیس ترکیه در حال جستجو در ساختمان سفارتخانه است.

با وجود گزارش رسانه‌های روسی و ترکیه‌ای، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان خبر منتشره درباره بمب‌گذاری و تخلیه سفارت ایران در ترکیه را تکذیب کرد.

محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز با بیان اینکه حمله انتحاری به سفارت تنها یک تهدید بود، تاکید کرد: تهدید توسط فردی که خود را منتسب به داعش معرفی کرده بود انجام شد و پلیس ترکیه در پی این تهدید، اقدامات و تدابیر امنیتی را در اطراف سفارت تشدید کرد و اقدام خاص دیگری صورت نگرفت.

انتهای پیام/