سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نقض قطعنامه ۲۲۳۱ با حضور سردار سلیمانی در حلب بی اساس است.

به گزارش پایان نیوز، سیدحسین نقوی حسینی ، در واکنش به ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ با حضور سردار سلیمانی در حلب از سوی مقامات آمریکایی، اظهار داشت: ادعای مقامات آمریکایی بی اساس است، بر اساس مراودات دولت قانونی سوریه،  با این کشور ارتباط و مشورت های مستشاری داریم.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: برای مشورت ها  هر اقدامی که لازم باشد انجام می دهیم بنابراین این ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ بی اساس است.

وی گفت: ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ مبنای حقوقی ندارد در هیچ بخش قطعنامه منعی برای حضور مقامات ایران در کشورهای همسایه وجود ندارد.

نقوی حسینی تاکید کرد: مراودات ایران و سوریه بر اساس روابط بین دو کشور انجام می شود و ارتباطی به هیچ کشوری ندارد و نقض هیچ قطعنامه ای نیست.

این نماینده افزود: آمریکا تلاش دارد شکست نیروهای تروریستی مورد حمایتش در حلب را با طرح موضوعی واهی به فراموشی بسپارد و ذهنیت افکار عمومی را نسبت به ایران منفی کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادعای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ بی اساس است و آمریکا تنها برای توجیه حضور و شکستش در سوریه تلاش دارد ایران را ناقض توافقات و قطعنامه های بین المللی نشان دهد./

پایان پیام