شهریاری گفت: ادغام ۲ معاونت بهداشت و درمان باعث کم رنگ شدن مسائل مهم بهداشت، پیشگیری و پیشرفت می‌شود.

به گزارش پایان تیتر، حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار کرد: در سالیان گذشته معاونت بهداشت و درمان در یک دیگر ادغام و تحت عنوان معاونت سلامت کار‌های مربوطه را انجام می‌دادند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: ادغام معاونت درمان با بهداشت باعث می‌شود که مسائل بهداشتی و پیشگیری کم‌رنگ جلوه شود و مسائل درمانی بیشتر مد نظر مردم و حتی مدیران قرار بگیرد.

درمان، چالش جدی امروز مردم

شهریاری گفت: امروزه مسائل درمان و بیمارستان‌ها حساسیتی بیشتری برای مسئولان و مردم دارد به طوری که افراد سعی دارند به نوعی مشکلات احتمالی خود را در هنگام مراجعه به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی پیگیری و بازگو کنند و در این میان مسائل پیشگیری و بهداشتی تحت تاثیر موضوعات حوزه درمان قرار می‌گیرد و چه بسا ممکن است این گونه موضوعات علی رغم اهمیت بالایی که دارند فراموش شوند.
وی افزود: مردم در زمینه مسائل درمان بیشتر دچار چالش بوده و حتی ممکن است بودجه معاونت سلامت به سمت حوزه درمان رود و این به نوعی یک عدم تعادل بر بودجه اختصاصی و دیگر اقدامات مدنظر در بین مسائل درمان و بهداشت ایجاد شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآوری کرد: به دلیل گستردگی حوزه درمان و بهداشت بهتر است این ۲ معاونت با یکدیگر ادغام نشود تا کار‌ها به انجام وظایف بر اساس چارت برنامه ریزی شده در راستای ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مردم انجام شود.
انتهای پیام/