رئیس جمهور گفت: باید به ادارات دولتی ابلاغ شود که ارائه خدمات عمومی باید منوط به ماسک زدن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم باشد.

روحانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته رشد اقتصادی در سال قبل ۱.۷ درصد بوده و در سال ۲۰۲۰ منفی ۶.۱ درصد شده است. شما می‌بینید که کرونا از لحاظ اقتصادی چه شرایطی را بوجود آورده است.

روحانی تاکید کرد: کاری که بهداشت و درمان ما انجام داده است قابل مقایسه با کل دنیا است. ما نیروهای مسلح را آماده کرده بودیم که بیمارستان‌های خود را آماده کنند اما با کارهایی که مجموعه بهداشت و درمان ما انجام داد، دیگر نیازی به مراکز درمانی نیروهای مسلح نشد. بهداشت و درمان همزمان که کار می‌کند، تخت و بیمارستان‌ها هم آماده می‌کند.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها و بهداشت درمان تاکنون کارهای بزرگی انجام دادند.

رئیس‌جمهور گفت: ما باید خودمان را برای شرایط جدید آماده کنیم چون این ویروس یک مهمانی نیست که بزودی برود و اگر هوا گرم شد تمام شود. این ویروس ادامه‌دار است چراکه یک ویروس ناشناخته است. قرار ما با مردم این بود که زندگی باید توأم با سلامت و پروتکل بهداشتی در چرخش باشد و گفتیم تمام مراکز تولیدی نباید تعطیل باشد و فروشگاه‌ها و تولیدی‌هایی که در رابطه با بهداشت و درمان بودند که از ابتدا فعال بودند.

روحانی تاکید کرد: یک مدتی بقیه مشاغل و بازارها و فروشگاه‌ها را تعطیل کردیم. سفرها هم یک مدت تعطیل کردیم و در مرحله بعد گفتیم گشایش‌ها آغاز می‌شود به شرطی که مردم در زمینه مراعات پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند. کسی نباید مبتلا شدن به این بیماری را ننگ و عار تلقی کند. این وظیفه شرعی ماست که برای حفظ جان مردم، اگر مبتلا شدیم به اطرافیان و محل بگوییم من مبتلا هستم.

وی ادامه داد: اگر آمادگی و مراعات مردم کاهش پیدا کند، ما گرفتار می‌شویم. باید به ادارات دولتی ابلاغ شود که ارائه خدمات منوط به ماسک زدن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

در حال تکمیل . . .