به گزارش پایان تیتر،  در نخستین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران دو تیم اردن و ویتنام رو در روی هم قرار گرفتند.
پایان تیتر: اردن و ویتنام
ترکیب تیم ملی اردن
عامر شفیع، انس بنی یاسین، طارق خطاب، فراس شلبایه، سالم العجالین، سعید حسن مرجان، بهاء عبدالرحمن، خلیل بنی عطیه، موسی محمد التعمری، یاسین محمود البخیت و یوسف الرواشده

ترکیب تیم ملی ویتنام
دانگ وان لام، دو دوی مان، کو انگوک های، بی تی دانگ، دوآن وان هائو، نوین ترانگ هوانگ، نوین هوی هانگ، دو هانگ دانگ، نوین چانگ های، فان وان دوک و نوین چانگ فونگ

نیمه نخست این دیدار بازی برابری را شاهد بودیم و بازیکنان دو تیم از روی شوت‌های از راه دور شانس خود را برای گل‌زنی امتحان می‌کردند تا این که بهاء عبدالرحمن توپ را به زیبایی وارد دروازه ویتنام کرد.

در آغاز ۴۵دقیقه دوم، بازیکنان ویتنام فشار خود را برای جبران نتیجه افزایش دادند و با نفرات بیشتری به سمت دروازه اردن حمله‌ور شدند تا این که کانگ فونگ انگوینگ بازی را به تساوی کشاند.

این دیدار در پایان ۹۰دقیقه با تساوی ۱_۱ به پایان رسید تا دو تیم شانس خود را در برای رسیدن به مرحله یک‌چهارم در وقت‌های اضافه امتحان کنند.

تلاش بازیکنان در وقت‌های تلف شده نیز به گل ختم نشد تا این که علیرضا فغانی با به صدا درآوردن سوت پایان بازی بازیکنان را به ضیافت پنالتی‌ها دعوت کرد.

بازیکنان تیم ملی ویتنام با گل کردن تمامی ضربات خود به عنوان اولین تیم به مرحله ‌یک‌چهارم صعود کرد.