رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اجرای ناقص قانون تسهیل ازدواج انتقاد کرد و از ارسال نامه به رییس جمهور برای پیگیری علت اجرای نشدن قانون خبر داد.

به گزارش پایان نیوز، سلمان خدادادی با تاکید بر اینکه به صورت جدی در حال پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دستگاهای ذی ربط هستیم، یادآور شد: اگرچه قانون مذکور در سال ۱۳۸۴ از سوی مجلس تصویب شد اما متاسفانه این قانون به دلیل بی توجهی دستگاه های ذی ربط به جز پرداخت وام ازدواج به زوجین به صورت ناقص اجرایی شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وظیفه مجلس قانونگذاری است نه پیگیری اجرای قوانین، یادآور شد: مجلس نمی تواند بعد از تصویب قوانین به دنبال پیگیری و رفع مشکلات سد راه اجرای آنها هم باشد بلکه دستگاه ها باید در این رابطه به وظیفه خود عمل کرده و در جهت اجرای قوانین گام بردارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم از پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در این رابطه نامه نگاری و مکاتباتی از طریق کمیته پیگیری به ریاست جمهوری انجام شده و درآینده هم تمامی اهتمام خود را برای پیگیری اجرای این قانون به کار می بریم.

خدادادی با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: از آنجایی که بندهایی از این سیاست ها در قانون تسهیل ازدواج هم ذکر شده بود بنابراین بر آن شدیم تا دلایل اجرایی نشدن این قانون را از سوی دستگاه های مسئول پیگیری کنیم؛ البته اگر دستگاه های ذی ربط اراده ای برای اجرای این قانون نداشته باشند پیگیری مجلس هم راه به جایی نخواهد برد.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم،  با تاکید بر اینکه فرهنگ اجرای قوانین باید در میان دستگاه ها و مسئولان نهادینه شود، تصریح کرد: دستگاه های باید روال قانونی اجرای قوانین را به صورت جدی طی کنند زیرا اگر جامعه نیاز به چنین قوانینی نداشت قوانین مذکور تصویب نمی شدند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ طرح و لایحه در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد، یادآور شد: علاوه بر این بر هزاران قوانین دیگر هم باید نظارت کرده و در کنار این اجرای قوانین مصوب شده را هم باید پیگیری کنیم./

پایان پیام