در حالی سوت قطار استیضاح آخوندی در صحن مجلس کشیده شد که با حواشی حالبی هم همراه بود.

به گزارش  پایان نیوز ،  بالاخره بعد از تعویق ۱۰ هفته‌ای؛ سوت قطار استیضاح عباس‌خان آخوندی در صحن مجلس کشیده شد. قطاری که اگرچه با تاخیر راه افتاد اما حالا ریز علی خواجوی (دهقان فداکار) هم نمی تواند از حرکتش جلوگیری کند.
 ** یکشنبه‌ای با دود سفید
درحالی استیضاح آخوندی در دستور کار هشتادمین جلسه علنی مجلس دهم قرار گرفت که تاریخ دوباره یکشنبه‌ای دیگر را در برابر نمایندگان می‌گذارد، یکشنبه‌ای که اگرچه به اندازه یکشنبه احمدی نژاد و ماجرای استیضاح وزیر کارش سیاه نیست اما دود سفید هم از آن بلند نمی شود.
 ** بدون تاریخ، بدون امضا/ سوپرلابی ۲۴ ساعته
این در حالی است که شمارش معکوس استیضاح آقای «مخالف مسکن مهر! » روز گذشته با ۳۸ امضا روی میز هیئت رییسه مجلس قرار داشت تا اینکه تعداد استیضاح کنندگان با سوپرلابی ۲۴ ساعت گذشته دست اندرکاران وزارت راه امروز صبح به ۳۱امضا رسید و هیئت رییسه با این ۳۱ امضا باند فرود وزیر را برای جلسه استیضاح مهیا کرد.
ساعت ۸:۱۷  وزیر راه و شهرسازی با استقبال جمعی از نمایندگان وارد صحن علنی مجلس شد و پس از تکیه بر صندلی خود سری از روی ارادت به فیلسوف بهارستان (علی لاریجانی) پائین و بلند کرد.
**شرکای سیاسی آخوندی
البته استقبال از وزیر راه در ابتدا گرمِ گرم هم نبود تا اینکه فراکسیون امیدی‌ها از زن و مرد گرفته برای عرض خوشامد، برای لحظاتی کنار صندلی آخوندی ایستادند و حرارت استقبال را بالا بردند تا آخوندی به فراکسیون امید و شرکای جناح سیاسی در مجلس، امیدوار شود.
در ادامه اما معاون اول رییس‌جمهور و وزرای اطلاعات، ارشاد و ارتباطات در جلسه استیضاح آخوندی حاضر شدند تا نیمی از هیئت دولت در حمایت از آخوندی در صحن حاضر باشد.
 **استیضاح از جلوی مجلس!
با این حال حاشیه این جلسه جایی بیرون از مجلس هم به چشم می خورد و جمعی از کسانی که بی مهری مسکن مهر را دیده بودند با در دست داشتند پلارکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده بود: آقای بت شکن. آقای نوبخت، آقای آخوندی، کلید مسکن مهر ما دست کیست؟” نسبت به مدیریت وزیر راه و شهرسازی درباره این پروژه اعتراض داشتند و به نوعی با جریان استیضاح آخوندی در مجلس هم مسیر شده بودند.
 **یک فراکسیون امیدی جلوی قطار استیضاح!
۸:۲۵ جلسه استیضاح با قرائت اسامی ناطقان موافق و مخالف استیضاح رسما آغاز شد اما هنوز قطار ناطقان به جریان نیفتاده یک فراکسیون امیدی جلوی قطار ایستاد و تیر مخالفت در کرد.
علیرضا رحیمی که موادی از آیین نامه را مورد خطاب تذکر خود قرار داده بود در ادامه گفت: طرح استیضاح ابهام دارد و برخی از سوالات صراحت لازم را برای استیضاح وزیر ندارد.

رحیمی گفت و گفت  تا اینکه لاریجانی فیلسوف عالم سیاست به وی گفت: علی الظاهر طرح استیضاح هیچ ابهامی ندارد.
 ** لابی در لابی
اما در ادامه نوبت به اصولگرایان رسید و یک نماینده از فراکسیون ولایت ترمز را کشید. وی که از تاخیر در بررسی طرح استیضاح انتقاد کرد در ادامه پرده از لابی هئیت رئیسه مجلس برداشت.
ابطحی گفت: متاسفانه ما چه چیزی به عنوان لابی گری در هیئت رئیسه نداشتیم و درمورد طرح استیضاح  وزیر علوم هم چنین چیزی رخ داده است.
اما لاریجانی این‌بار هم پاسخی  کافی داد و گفت: البته زود قضاوت کردید ما چیزی به عنوان لابی گری در هیئت رئیسه نداریم، زمانی که طرح استیضاح مطرح شد ما در مواجهه با بررسی برنامه و بودجه قرار گرفتیم و بررسی این مسائل هم ۶ هفته در صحن و کمیسیون‌ها به طول انجامید و از بررسی طرح استیضاح ممانعت کرد.
 ** تبریز در مه
اما این پایان حواشی جلسه استیضاح عباس خان نبود و در ادامه ناطقان برای موافقت و مخالفت استیضاح وزیر راه، در جایگاه ناطقان مجلس صف کشی کردند.
زنگ اول را اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز کوبید، نماینده‌ای که دلش از حادثه برخورد قطار مشهد – تبریز خون بود.
وی گفت: آقای وزیر! چرا به جای عذرخواهی از مردم در حادثه قطار گفتید مردم بیمه هستند؟ چرا مسکن مهر را مزخرف خواندید؟