زالی گفت: متاسفانه برخی از افراد به تذکرات توجه نمی‌کنند، لذا از فردا مداخلات جدی، قاطع و بازدارنده‌تری در تهران اعمال می‌شود.

پایان تیتر: دکتر علیرضا زالی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در اخبار شبکه ۵ سیما اظهار کرد: در حال حاضر جلسه‌ای در استانداری تهران با حضور رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حال برگزاری است و نتایج این جلسه به زودی به مردم اعلام می‌شود.

او ادامه داد: بیماری کووید ۱۹ با شدت قابل توجهی در حال گسترش است و به دلیل میزان سرایت‌پذیری بالای این بیماری، باید مداخلات جدی‌تر و فراتر از افکار عمومی اعمال شود، زیرا اقدامات توصیه‌ای و درخواستی پاسخگو نیست و متاسفانه برخی از افراد به تذکرات توجه نمی‌کنند، لذا باید مداخلات جدی، قاطع و بازدارنده‌تری اعمال شود.

زالی بیان کرد: وقتی یک فرد به تذکرات گوش نمی‌دهد و در سطح شهر تردد‌های غیرضروری می‌کند، این کارش باعث می‌شود جان خودش و سلامت سایر افراد به دلیل تقویت چرخش ویروس کرونا به خطر بیفتد؛ به همین دلیل باید مداخلات جدی‌تر و سختگیرانه‌تری اعمال شود.

فرمانده ستاد مدیربت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: مانند سال‌های گذشته فاز دوم سفر‌های استانی تهران در ایام بین تعطیلی در حال وقوع است و باید مداخلات جدید‌تر در زمان مسافرت‌های نوروزی فاز دوم اعمال شود تا ما شاهد بروز اتفاقات تلخ در کشور نباشیم.

زالی بیان کرد: در حال حاضر معدل میزان سفر‌های نوروزی نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است ولی حداقل سفر‌ها هم می‌تواند باعث چرخه انتقال ویروس کرونا شود و سلامت عمومی جامعه به خطر بیفتد، به همین دلیل باید مداخلات جدی، قاطع، کارآمد و بازدارنده‌تری اعمال کنیم.

او ادامه داد: شهر تهران از نظر ویژگی‌های خاص جمعیتی و تراکم آن در شرایط خاصی قرار دارد و از فردا مداخلات جدیی‌تر و بازدارنده‌تری حداقل در شهر تهران اعمال می‌شود.

انتهای پیام/