رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی از آماده باش مأموران این پلیس در نوروز ۹۶ به منظور برقراری نظم و امنیت شهرها، مسافران نوروزی و جلوگیری از بروز هرگونه جرم در این ایام خبر داد.

به گزارش پایان نیوز ،  سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی در تشریح این خبر، اظهارداشت: طبق سنوات گذشته با صدور ابلاغیه ای از سوی معاونت عملیات ناجا در جهت تأمین نظم و امنیت روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز ۹۶، کارکنان پلیس آگاهی سراسر کشور در آمادگی صددرصدی هستند.
وی به تشکیل قرارگاه نوروزی “عمار” پلیس آگاهی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: از ۲۵ اسفند مأموران ما در این قرارگاه مستقر و از ۲۶ اسفندماه سال جاری به صورت عملیاتی اقدامات خود را برای تأمین امنیت مسافران نوروزی آغاز می‌کنند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در قرارگاه عمار از همه رده‌های عملیاتی یک نماینده مستقر است که به صورت آنی اتفاقات را در سراسر کشور در راستای مأموریت‌های پلیس آگاهی کنترل و هدایت می‌کند.
رئیس قرارگاه نوروزی عمار با اشاره به اینکه جانشینان این قرار گاه معاونان رده‌های عملیاتی و پس از آن‌ها افسران ارشد آگاهی هستند، گفت: نماینده‌های رده‌های مزبور، اتفاقات ۲۴ ساعت گذشته را رصد و در صورت ضرورت به صورت آنی موضوع را با پلیس آگاهی استان ها ضمن پیگیری، حل و فصل می‌کنند.
جابجایی هر گونه اثاثیه منزل و ادارات تنها با صدور مجوز از کلانتری و پاسگاه
رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه با اعلام اینکه جابجایی هر گونه اثاثیه منزل و ادارات با صدور مجوز از کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها باید صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از سرقت منازل، واحدهای گشت آگاهی در سراسر کشور با هر گونه جابجایی اموال که بدون هماهنگی کلانتری محل صورت بگیرد، برخورد می‌کنند.
وی درباره گشت محلات، بیان کرد: با توجه به حجم بالای مسافرت ها و خالی شدن منازل از سکنه، تعداد زیادی از این منازل ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند، به همین دلیل مأموران ما با همکاری پلیس پیشگیری نسبت به پوشش محلات جهت جلوگیری از سرقت به کارگیری می شوند.
سردار مقیمی تصریح کرد: برای جلوگیری از سرقت خودرو و لوازم داخل آن، در این ایام هماهنگی‌های لازم با شهرداری‌ها برای تعیین پارکینگ‌های موقت و همچنین استفاده از پارکبا‌ها در بعضی از شهرهایی که مسافرپذیر هستند، انجام شده است.
وی افزود: برخی مسافران با رفتن به شهرهای کوچک و توریستی جهت بازدید از مکانی، اتومبیل‌های خود را رها می‌کنند که برای متفرق نشدن این خودروها، از شهرداری و سازمان‌های مربوطه درخواست جای پارک مخصوص شده است.
حضور مستمر رده‌های پلیس آگاهی در مناطق جرم خیز
رئیس پلیس آگاهی ناجا به شلوغی مراکز تجاری و نیز بانک‌ها در این ایام و همچنین سوء استفاده سارقان برای سرقت اشاره کرد و گفت: پوشش و حضور مستمر همه رده های پلیس آگاهی در مناطق جرم خیز ابلاغ شده که با تمام نیرو و امکانات لازم بتوانند محیط را برای مجرمان ناامن کنند.
وی اضافه کرد: همچنین کنترل و اشراف اطلاعاتی از سوی مأموران پلیس آگاهی بر نقاط آلوده شامل مراکز خرید و فروش اموال و وسایط نقلیه‌ای که بیشتر دست دوم هستند، بخش دیگری از اقدامات ما به شمار می‌آید.
سردار مقیمی ضمن توصیه به شهروندان در خصوص کنترل محیط خود و استفاده از نگهبان محله، گفت: حضور پلیس افتخاری در برخی سازمان‌ها و موسسات حفاظتی و امنیتی برای کنترل و جلوگیری از بروز هرگونه جرم، در کاهش جرایم تاثیر گذار است.
وی از آمادگی صد درصد مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا در این ایام خبر داد و گفت: تمام کارکنان پلیس آگاهی در واحدهای علمی، پاسخگوی هموطنان در خصوص تجهیزات فنی، آزمایشگاهی و جنایی هستند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به کاهش وقوع سرقت در نوروز ۹۵، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور قاطعانه و مقتدرانه پلیس در صحنه های اجتماعی و جغرافیایی کشور شاهد کاهش چشمگیر سرقت در تعطیلات نوروز باشیم.
سردار مقیمی در خاتمه گفت: پلیس آگاهی ناجا مانند سنوات گذشته با تمام نیرو و قوا برای برقراری امنیت همت خود را به کار گمارده تا مردم با آرامش هر چه بیشتر سال خوبی را آغاز کنند.
انتهای پیام/