سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری تهران درباره علت حادثه آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد زنان شهرستان قرچک توضیحاتی داد.

به گزارش پایان تیتر، فرزانه مروستی سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران، با اشاره به اینکه در آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد زنان شهرستان قرچک ورامین هیچ یک از معتادان دچار سوختگی نشده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه در تهران، مرکز نگهداری ماده ۱۶ زنان برای جمع‌آوری معتادان متجاهر وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: کمپ ترک اعتیاد شهرستان قرچک مانند کمپ‌های دیگر مورد تایید سازمان بهزیستی کل کشور بود که حدود ۶۰ معتاد زن در این کمپ حضور داشتند.

مروستی با بیان اینکه براساس تبصره ۲ ماده ۱۵ که به کمپ‌های ترک اعتیاد اشاره دارد، گفت: آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد بانوان شهرستان قرچک توسط چند نفر از معتادان مستقر در آنجا صورت گرفته و چند نفر هم از این موقعیت استفاده کرده و متواری شده‌اند.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان اینکه در این آتش سوزی حدود ۹ نفر آسیب دیدند، افزود: هیچ سوختگی در این حادثه گزارش نشد و مصدومان به صورت سرپایی درمان و به کمپ دیگری منتقل شدند.

مروستی اظهار کرد: ۴ نفر دیگر نیز به دلیل مصرف ماده مخدر شیشه در حالت سم زدایی بودند و به همین دلیل توانایی فرار از موقعیت را نداشتند، دچار مشکل گازگرفتگی شدند و متاسفانه یکی از این افراد براثر مصرف بالای مواد مخدر شیشه که تحمل گاز مونواکسید کربن را نداشت، فوت کرد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی پیگیر این حادثه است، خاطرنشان کرد: این سازمان معتادان را برای سم زدایی به کمپ‌ها فرستاده و پیگیر موضوع آتش سوزی کمپ شهرستان قرچک ورامین است.

انتهای پیام/