رییس سیزدهمین کنگره بین‌المللی زنان و زایمان گفت: امروزه اکثر روش‌های جراحی کم‌تهاجمی در حیطه زنان و مامایی در بیمارستان‌های کشور انجام می‌شود.

به گزارش پایان نیوز ، عبدالرسول اکبریان رییس سیزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی و دومین همایش جراحی های کم تهاجمی زنان ؛ بیان کرد: امروزه با استفاده از روشهای کم تهاجمی مدت زمان بستری بیماران در بیمارستان ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده به گونه ای که این شیوه جراحی به علت داشتن دوران نقاهت کمتر حتی در حوزه جراحی های زنان نیز با استقبال روزافزون بیماران روبه‌رو شده است.
وی افزود: در روش‌های جراحی کم تهاجمی، به کمک ۲ لوله فلزی متصل به دستگاهی برقی و ایجاد آسیبی کمتر به بیماران، عمل های مختلف جراحی مانند عمل کیسه صفرا، آپاندیس، درمان ناباروری و ده ها جراحی دیگر به راحتی و البته بدون ایجاد برش های عمیق و بزرگ انجام می‌شود.
رئیس دومین همایش جراحی های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران با اشاره به بازار پر رونق جراحی های کم عارضه و یا همان کم تهاجمی تصریح کرد: استفاده از ربات و بازوهای روباتیک کاملا دقیق از دیگر روشهای به روز و البته پیشرفته تر جراحی های کم تهاجمی است که متاسفانه فعلا این تکنولوژی به دلایل مختلف در ایران نیامده و یا عملی نشده است.
اکبریان اظهار داشت: علی رغم هزینه نسبتا گران تجهیزات جراحی های کم تهاجمی، کاهش تخت روز بیمارستانی و حتی بهبودی خیلی سریع تر بیماران به طور کلی نسبت به سایر روشهای جراحی های معمولی بسیار مقرون به صرفه تر است.
انتهای پیام/