براساس تحلیل داده و نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته در غالب مناطق کشور بخصوص شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

به گزارش  پایان نیوز، براساس تحلیل داده و نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته در غالب مناطق کشور بخصوص شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

بارش باران و برف طی دو روز آینده در استان های حاشیه دریای خزر و بصورت خفیف تر در دامنه های البرز مرکزی، بخشهایی از شمال شرق ادامه می یابد که از شدت فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه در مناطق فوق کاسته خواهد شد.

بروز پدیده گرد و خاک در برخی از ساتان های کشور + جدول

طی این مدت دریای خزر مواج خواهد بود که روز پنجشنبه از میزان مواج بودن دریا کاسته می‌شود. طی دو روز آینده در مناطقی از استان کرمان، فارس، بوشهر و در روز پنجشنبه در شرق کشور، رگبار باران و وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به صورت برف پیش بینی می شود.

لازم به ذکر است که روز پنجشنبه بارش در استانهای ذکر شده شدت می یابد. در روز چهارشنبه و پنجشنبه در بخشهایی از جنوب شرق کشور و استان هرمزگان و نواحی غربی کشور وزش باد شدید با احتمال گردوخاک پیش بینی می شود.

بعدازظهر پنجشنبه و روز جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود. . در روز جمعه بجز سواحل شرقی دریای خزر و جنوب شرق کشور که بارشهای پراکنده خواهند داشت در اکثر مناطق کشور شاهد کاهش ابرناکی و جوی نسبتا پایدار خواهند بود.

وزش باد شدید در مرز مهران

مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی در تشریح آب و هوای کشور گفت: روز گذشته همدان با دمای ۱۶- درجه سرد ترین استان کشور بوده و این سرما در اکثر نقاط کشور تا روز های پایانی هفته تداوم خواهد داشت .

وی گفت : در حال حاضر در اکثر نقاط نوار ساحلی دریای خزر شاهد بارش هستیم که این بارش ها عمدتا به صورت برف هستند .

ضرابی اظهار داشت : انتظار می رود در نیمه جنوبی کشور با توجه به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی ،شرایط برای بارندگی در استان های بوشهر ، فارس و کرمان فراهم شود.
این کارشناس هواشناسی در پایان گفت : وزش باد پدیده ای خواهد بود که بخش هایی از غرب کشور را در بر می گیرد که شامل استان های ایلام و کرمانشاه می شود و انتظار می رود وزش باد در مرز مهران نسبتا شدید باشد و همچنین  در مرزهای شلمچه و چزابه شاهد غبار محلی خواهیم بود.

 

استان ها پیش بینی وضعیت آب و هوای امروز بیشینه دما

فردا

کمینه دما

فردا

شلمچه غبار محلی ۲۰ ۶
مهران صاف تانیمه ابری همراه با وزش باد ۲۳ ۶

جدول آب و هوای استان های کشور
بروز پدیده گرد و خاک در برخی از ساتان های کشور + جدول

انتهای پیام/