رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اشغال و تصاحب مشاغل ساختمانی از سوی کارگران اتباع بیگانه انتقاد کرد وافزود: در حال حاضر حدود ۲ میلیون نفر از اتباع بیگانه مشاغل ساختمانی را اشغال کرده اند.

به گزارش پایان نیوز،‌ سلمان خدادادی با انتقاد از اینکه حدود ۲ میلیون کارگر اتباع بیگانه مشاغل ساختمانی را اشغال کرده‌اند، تصریح کرد: در حالی دو میلیون نفر از اتباع بیگانه بازار کار کشور را اشغال کرده اند که تعداد زیادی از آنها به صورت غیرمجاز و غیرقانونی در کشور مشغول به کار هستند، این در حالی است که تعداد زیادی از کارگران ساختمانی کشور بیکار هستند.

 انتقاد از بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل ساختمانی

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، از بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل ساختمانی انتقاد کرد وافزود: متاسفانه اشتغال اتباع بیگانه در مشاغل ساختمانی موجب آسیب به بازار کار کشور و همچنین از دست رفتن فرصت‌های شغلی برای کارگران کشور شده به طوری که مشاغل ساختمانی را تا حدود زیادی تحت تاثیر جدی قرار داده در حالی که کارگران ساختمانی با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند، بنابراین برخورد با اتباع بیگانه غیرمجازی که بازار کار کشور را اشباع کرده اند از جمله راهکاری هایی است که رفع مشکلات کارگران داخلی را به همراه دارد.

 حضور  اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل ساختمانی تهدیدی جدی برای نیروی کار کشور

خدادادی حضور اتباع بیگانه غیرمجاز را در مشاغل ساختمانی تهدیدی جدی برای نیروی کار کشور دانست و یادآور شد: با ساماندهی اتباع بیگانه می توان مشکل بیکاری کارگران ساختمانی را رفع کرد.

 لزوم ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم،  بر لزوم ساماندهی اتباع بیگانه در کشور تاکید کرد و یادآور شد: هر چند ساماندهی اتباع بیگانه چندین سال است از سوی وزارت کشور در حال پیگیری است ولی متاسفانه  این مشکل حل نشده و مشخص نیست این دستگاه چرا با وجود پیگیری مجلس و قوانین مناسب نسبت به اجرای قوانین در این زمینه توجهی نمی کند در حالی که ده ها مشکل و آسیب از ناحیه اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور تحمیل می شود که یکی از آنها اشباع بازار کار کشور است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید با برخورد قاطع و جدی با کارگران اتباع بیگانه غیرمجاز فضای کسب و کار را برای کارگران کشور فراهم کند، تصریح کرد: وزارت کشور به عنوان متولی باید هر چه سریع تر نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کرده و اتباع بیگانه غیرمجاز را شناسایی و به کشور خود عودت دهد./

انتهای پیام