در این خبر به شما روشی را آموزش می‌دهیم که به وسیله آن می‌توانید اطلاعات خود را از سرورهای نرم‎‌افزار FaceApp پاک کنید.

به گزارش پایان تیتر، در هفته‌های گذشته نرم‌افزاری در دنیای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. نرم‌افزاری به نام FaceApp – فیس اپ که پس از دریافت عکس کاربر آینده او در سن ۸۰ سالگی را نشان می‌دهد. تصاویر خروجی این برنامه مدتی است در شبکه‌های اجتماعی بسیاری مانند توئیتر، اینستاگرام و فیسبوک دیده‌ می‌شوند.

البته شایعاتی مبنی بر جاسوسی بودن این نرم‌افزار نیز منتشر شده بود که پس از مدتی تکذیب شد. البته در این مسئله که برای تغییر سن کاربر باید عکس انتخابی به یک سرور خارجی ارسال شود، شکی نیست اما هنوز مشخص نیست که این سرور عکس‌ها را ذخیره می‌کند در نتیجه نمی‌توان آن را جاسوسی دانست. درضمن اگر شما از عکس‌هایی استفاده کنید که تاکنون در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اید دیگر مشکلی پیش نمی‌آید زیرا اگر قرار به جمع‌آوری این عکس‌ها باشد تاکنون این کار صورت گرفته است.

اما بعضی به امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهند و برایشان مهم است که این عکس‌ها از سرور FaceApp حذف شوند. اتفاق خوبی که اخیرا رخ داده این است که توسعه‌دهندگان این نرم‌افزار معروف با همکاری یکدیگر یک ویژگی به FaceApp اضافه کرده‌اند که امنیت کاربران را باز می‌گرداند. با این ویژگی جدید کاربران می‌توانند به راحتی از FaceApp درخواست کنند اطلاعاتشان را از سرورهای خود حذف کند.

پایان تیتر: نرم افزار تغییر چهره

روش حذف اطلاعات از نرم‌افزار FaceApp

مراحل حذف اطلاعات از سرورهای فیس‌اپ آن طور نیست که ممکن است شما فکر کنید، یعنی در واقع بخش جداگانه‌ای برای آن وجود ندارد. برای این کار ابتدا باید نرم‌افزار FaceApp را در تلفن همراه خود اجرا کنید. سپس به بخش تنظیمات رفته و از آن‌جا روی گزینه پشتیبانی کلیک کنید. در صفحه باز شده “گزارش یک مشکل” را انتخاب کنید.

Settings —> Support —> Report a bug

صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید در آن‌جا متن گزارش را بنویسید. در قسمت “موضوع گزارش” حتما عنوان Privacy (حریم خصوصی) را قید کنید و در بخش بعدی از این نرم‌افزار بخواهید که اطلاعات شما را حذف کنید. برای حذف اطلاعات شما از سرورهای FaceApp این کار کافیست.

بنیانگذار این برنامه، یاروسلاو گونچاروف، اعلام کرده است که این شرکت اطلاعات کاربران را با نرم‌افزارهای شخص ثالث به اشتراک نمی‌گذارد. او همچنین اضافه کرد که این بهترین روش برای حذف اطلاعات کاربران از سرورهای این شرکت است. گونچاروف اظهار داشت که تیم پشتیبانی شرکت او در حال حاضر با گزارش‌های بسیار زیادی مواجه شده اما این درخواست ها در اولویت آن‌ها است. گونچاروف همچنین اظهار داشت که تیمش در حال کار بر روی یک رابط کاربری بهتر است که این کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.

انتهای پیام/