مدیرکل انتخابات شورای نگهبان گفت: حدود ۲۰۰۰ نفر از نامزد‌های ردصلاحیت‌شده برای اعتراض، در ستاد اخذ شکایات حضور پیدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، علیرضا نیلچی مدیرکل انتخابات شورای نگهبان ، گفت: از روز ۲۲ دی اخذ شکایات نامزد‌های ردصلاحیت‌شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق قانون آغاز و ستاد دریافت شکایات به مدت ۵ روز فعال شده است. داوطلبانی که ردصلاحیت یا عدم‌احراز آنها ابلاغ شده است می‌توانند با در دست داشتن اسناد و مدارک لازم به ستاد اخذ شکایات مراجعه و فرم شکایت را تکمیل کنند. 

نیلچی افزود: فردا آخرین فرصت اخذ شکایات از نامزد‌های ردصلاحیت شده است. اسناد و مدارک نامزد‌های ردصلاحیت‌شده تحویل کارشناس مربوطه می‌شود و سپس به رویت اعضای شورای نگهبان می‌رسد. یازدهم بهمن لیست نهایی نامزد‌ها پس از بررسی کامل به وزارت کشور اعلام می‌شود.

او درباره اعتراض افراد ردصلاحیت‌شده، گفت: حدود ۲۰۰۰ نفر از نامزد‌های ردصلاحیت‌شده برای اعتراض در ستاد اخذ شکایات حضور پیدا کردند و از این آمار ۶ درصد خانم‌ها و بقیه آقایان بودند. هیئت‌های نظارت استان‌ها مکلفند اسامی نامزد‌های رد یا تائید صلاحیت شده را به فرمانداری‌ها اعلام کنند؛ اعلام نتایج به داوطلبان از وظایف فرمانداری‌هاست. با توجه به فشار کار، محدودیت زمانی و بالا بودن آمار، بعید نیست اشکالی در هیئت‌های اجرایی بروز کند.

انتهای پیام/