نماینده مردم پیرانشهر گفت که در حال انجام کارهای مقدماتی برای اعزام تعدادی از دانش‌آموزان شین‌آبادی برای انجام معالجات پزشکی به یکی از کشورهای اروپایی هستیم.

به گزارش پایان نیوز، رسول خضری اظهار کرد: بعد از سفر ماه گذشته وزیر بهداشت و درمان به شهرستان پیرانشهر و دیدار با دانش‌آموزان شین‌آبادی٬ بحث درمان این دختران مورد بررسی قرار گرفت و پس از رایزنی‌های صورت گرفته قرار شد در اولین فرصت تعدادی از دختران شین‌آبادی جهت انجام معالجات درمانی خود به یکی از کشورهای اروپایی اعزام شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه درصد سوختگی ۱۴ دانش‌آموز شین‌آبادی بین ۲۵ تا ۷۵ است تاکید ما بر این است که در وهله اول آن‌ها برای  تکمیل مراحل درمانی به اروپا اعزام شوند البته هنوز کشور مقصد و تعداد دانش‌آموزان اعزامی مشخص نشده است.

به گفته خضری، از ۲۶ دانش‌آموز حادثه‌دیده ۱۴ نفر درصد سوختگی بالا دارند و درصد سوختگی مابقی بین ۴ تا ۱۰ درصد است

وی در پایان گفت که در جریان درمان این دانش‌آموزان کار مقایسه‌ای نیز صورت می‌گیرد تا اگر روند درمانش بهتر از ایران نباشد مجددا این دانش‌آموزان به کشور برای درمان فرستاده شوند.

به گزارش ایسنا؛ بر اساس این گزارش، در ۱۵ آذر سال ۹۱ دانش‌آموزان مدرسه‌ای در روستای شین‌آباد پیرانشهر دچار حادثه سوختگی شدند که درصد سوختگی تعدادی از اینها بالا بود./

انتهای پیام