رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

به گزارش  پایان نیوز ، حمید محمدی در این باره افزود: افرادی که تاریخ ودیعه گذاری آنها تا ۳۱ شهریور ماه سال ۸۵ می‌باشد، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت نام اولیه تشرف به حج اقدام نمایند.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص فرایند ثبت نام اولیه از واجدین تشرف به حج در سال جاری توضیح داد: متقاضیان به همراه اصل سند ودیعه خود به بانک مراجعه کرده و مبلغ ده میلیون تومان علی الحساب به حساب مربوطه واریز می‌کنند. بدیهی است که مبلغ یک میلیون تومان ودیعه اولیه و سود آن طی چند سال گذشته محاسبه و مابقی تا سقف ده میلیون تومان را نقداً پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اولویت تشرف با کسانی است که زودتر برای ثبت نام اولیه در بانک اقدام نمایند، اعلام کرد: صرفاً این افراد در مرحله بعد می‌توانند با انتخاب کاروان مورد نظر، ثبت نام خود را نهایی کنند.

وی در خصوص زمان اعلام کاروان‌های حج امسال اظهار داشت: هماهنگی‌های خوبی با طرف سعودی صورت گرفته و تیم‌های کارشناسی اسکان، حمل و نقل، تغذیه و ویزا بموقع به عربستان اعزام شده‌اند و مشغول تمهید امور هستند. فرایند اجاره هتل‌های زائران در مدینه منوره تکمیل شده و در مکه مکرمه نیز بیش از نیمی از هتل‌های حجاج اجاره شده که با نهایی شدن این فرایندها، بزودی کاروان‌های حج و مبلغ نهایی هر کاروان و هزینه‌ها متناسب با درجه کاروان اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در خصوص میزان افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج امسال اذعان داشت: در آخرین اعزام حجاج ایرانی به حج در دو سال گذشته، ۶۴هزار ایرانی به حج اعزام شدند که در حج امسال با تلاش هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با افزایش ۳۵ درصدی سهمیه، ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به حج اعزام خواهند شد.

وی در خصوص زمان اعزام حجاج ایرانی به حج عنوان کرد: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

به گزارش مهر، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص از سرگیری سفرهای عمره اظهار داشت: شرط جمهوری اسلامی ایران برای از سرگیری عمره مجازات دو مأمور خاطی فرودگاه جده بود که این موضوع محقق و در مذاکرات حج رسماً به ما اعلام شده و این دو پلیس در حال حاضر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند لذا چنانچه در موسم حج همه چیز بر اساس توافقات انجام شده پیش رود، مقدمات عزیمت عمره گزاران بعد از موسم حج فراهم خواهد شد.

انتهای پیام