دومین باند تبهکاران عشوه گر که باز هم با شگرد نخ نمای آب میوه های مسموم به اموال مردان هوسران دستبرد می زدند درحالی با تلاش گسترده بانوان پلیس مشهد متلاشی شد که بسیاری از طعمه های این باند مخوف به دلیل ترس از آبروریزی یا شکایت نکرده اند یا شکایت های دروغین مانند سرقت های عادی را به پلیس ارائه داده اند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، بیست و پنجم مرداد گذشته، پرونده ای در یکی از مراکز انتظامی تشکیل شد که محتویات آن نشان می داد زن جوانی در حاشیه یکی از خیابان های مشهد سوار خودرو پژو ۲۰۶ به رانندگی مرد مجردی شده است تا به ظاهر به مقصد معلومی برود اما زن جوان که می داند راننده مذکور مسافرکشی نمی کند و او را به منظور «عقدموقت» سوار کرده است به عشوه گری می پردازد و بدین ترتیب توجه مرد راننده را به خود جلب می کند.

راننده که منتظر این رفتارهای خاص بود، نمی دانست که در دام باند خطرناکی افتاده است و دو جوان موتورسوار نیز او را تعقیب می کنند. «افسانه» که سوابق اتهامی از قبیل آدم ربایی مسلحانه، مواد مخدر و سرقت را در کارنامه سیاهش دارد طبق نقشه از قبل طراحی شده به گفت وگو با راننده پرداخت و دقایقی بعد پیشنهاد پژوسوار را برای رفتن به منزل مجردی او پذیرفت. این گونه بود که ساعتی بعد زن جوان از منزل مرد پژوسوار خارج شد درحالی که آن مرد همچنان در خانه حضور داشت.

ظهر روز بعد از این ماجرا، خواهر مرد پژوسوار هرچه با برادرش تماس گرفت پاسخی نشنید. او که نگران حال برادرش شده بود به منزل او رفت ولی باز هم کسی در را باز نکرد! و بر نگرانی و اضطراب وی افزوده شد.

بالاخره خواهر این مرد به طریقی وارد منزل شد و برادرش را بیهوش کف اتاق یافت و او را به بیمارستان رساند. پزشکان که با دیدن وضعیت ظاهری این مرد، احتمال مسمومیت را علت بیهوشی او می دانستند بلافاصله به شست‌وشوی معده وی پرداختند و این مرد میان سال را درحالی از مرگ نجات دادند که او ساعت ها با مرگ به جدال پرداخته بود! وقتی راننده پژوسوار به هوش آمد و خود را روی تخت بیمارستان دید تازه فهمید که در دام باند خطرناک زنی به نام افسانه افتاده است به طوری که نه تنها خودرو بلکه گوشی تلفن همراهش نیز توسط زنی سرقت شده است که با خوراندن قرص های خواب آور او را بیهوش کرده بود!

به همین دلیل و با توصیه های اطرافیان این مرد مال باخته شکایتی را به پلیس ارائه داد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و احتمال سرقت های مشابه و طی دستور ویژه ای از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) این پرونده در شعبه ۴۰۷ مجتمع قضایی شهید بهشتی و زیر نظر قاضی جعفری مورد رسیدگی قرار گرفت.

بنا به دستوری که از سوی مقام قضایی صادر شد پرونده زنی به نام «افسانه» به کلانتری بانوان ارجاع شد چرا که بانوان پلیس آشنایی بیشتری با زنان سارق داشتند و بررسی های آنان در این پرونده از اهمیت خاصی برخوردار بود.

با توجه به صدور دستورات محرمانه قضایی برای ردیابی خودروی سرقتی، گروه تخصصی از بانوان پلیس وارد عمل شدند و با هماهنگی و همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد خودروی مذکور به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان فروخته شده است.

اگرچه در این میان چند مظنون نیز به همراه یک زن دستگیر شدند اما بررسی های دقیق بیانگر آن بود که زن مذکور در ماجرای این سرقت نقشی ندارد.

این گزارش حاکی است، در حالی که تحقیقات بانوان پلیس در این باره با صدور دستورات قضایی ادامه داشت، فرمانده جدید انتظامی مشهد، سکان امنیت شهر را به عهده گرفت و با مطالعه این پرونده و با توجه به تجربیات عملیاتی و انتظامی خود، دستور داد گروه ویژه نیروهای انتظامی با بررسی دوربین های مداربسته و تصاویر چهره مجرمان حرفه ای در بانک اطلاعاتی پلیس، روند تحقیقات را تغییر دهند.

این گونه بود که ناگهان چشم های بانوان پلیس روی چهره مغرورانه زن جوانی به نام افسانه میخکوب شد! او که دارای سوابق حرفه ای خودرو بود بلافاصله زیر ذره بین تحقیقات قرار گرفت و شاکی پرونده نیز در اولین نگاه او را شناخت. رئیس پلیس مشهد در تشریح جزئیات ماجرای این باند مخوف و در گفت وگویی اختصاصی به خراسان گفت: با توجه به سوابق زن تحت تعقیب، مشخص شد که پلیس با یک باند حرفه ای و خطرناک روبه روست چرا که محتویات پرونده سرقت نشان می داد او طعمه هایش را بیهوش رها می کند و در انجام سرقت های هولناک نیز همدستانی دارد بنابراین رصدهای اطلاعاتی با شیوه هایی نوین و با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: سرنخ های به دست آمده بیانگر آن بود که دو جوان موتورسوار نیز وقتی افسانه سوار خودرو شده او را تا محل وقوع جرم تعقیب کرده اند.

با به دست آمدن تصاویری از همدستان این زن، مشخص شد که یکی از موتورسواران که «ایمان» نام دارد به اتهام سرقت خودرو توسط نیروهای کلانتری خواجه ربیع دستگیر شده و در زندان به سر می برد. این مقام امنیتی تصریح کرد: بلافاصله جلسه کارشناسی و تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی برگزار شد و با دستور قاضی جعفری (قاضی پرونده) متهم مذکور در حالی در اختیار بانوان پلیس قرار گرفت که منزل مادر موتورسوار دیگر نیز در خیابان میثم مشهد شناسایی شد اما مادر وی به نیروهای عملیاتی گفت: پسرم معتاد است! او از همسرش جدا شده و مکان ثابتی ندارد! او به منزل من نیز نمی آید!

سرهنگ صارمی با اشاره به روند تحقیقاتی محرمانه در این پرونده حساس ادامه داد: بالاخره نیروهای انتظامی در چند عملیات ویژه و غافلگیرانه موفق شدند عوامل مرتبط با این باند را در حالی دستگیر کنند که مالخر خودروی پژو ۲۰۶ نیز شناسایی شد. از سوی دیگر با اعترافات متهمان «جواد» یکی دیگر از اعضای اصلی «باند مخوف افسانه» هم که معتاد به شیشه است، در یکی از عملیات ها به دام افتاد و بدین ترتیب راز تبهکاران عشوه گر فاش شد.

این جوان که مدعی بود روزی ۳۰۰ هزار تومان برای تامین هزینه های اعتیادش (شیشه) می پردازد، به همدستی با افسانه در سرقت های با آب میوه مسموم اعتراف کرد. مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به تحقیقات گسترده پلیس در این پرونده خاطرنشان کرد: با کشف خودروی ۲۰۶ سرقتی با همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی، تحقیقات این پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

سرهنگ صارمی ادامه داد: بررسی های دقیق نشان داد، «افسانه» ابتدا در بزرگراه صد متری فجر، قاسم آباد یا دیگر مناطق شهر، به عنوان مسافر سوار خودروها می شد و با عشوه گری برخی مردان هوسران را به دام می انداخت. سپس به منزل طعمه خود می رفت و با همدستی دو جوان موتورسوار با خوراندن آشامیدنی های آلوده به قرص های خواب آور به اموال طعمه خود دستبرد می زد.

رئیس پلیس مشهد خاطرنشان کرد: در این میان بسیاری از طعمه ها از ترس آبروریزی شکایتی را مطرح نکرده اند و طعمه های دیگر نیز گزارش سرقت عادی به پلیس داده اند به طوری که تاکنون چندین مال باخته در پی اعترافات متهمان شناسایی شده اند که بررسی محتویات پرونده آنان از سرقت عادی منزل حکایت دارد.

سرهنگ صاری در پایان با قدردانی از دستورات ویژه قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) و همچنین قاضی جعفری (قاضی پرونده) برای صدور دستورات ویژه حمایت های قضایی، از افراد یا رانندگانی که طعمه اعضای این باند خطرناک شده اند، درخواست کرد برای شناسایی و اعلام شکایت از متهمان به کلانتری بانوان یا پلیس آگاهی مرکز مراجعه کنند و یقین بدانند که هویت آنان در پرونده به صورت محرمانه باقی می ماند.

سجادپور

انتهای پیام/