رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از افتتاح فاز اول آزادراه تهران-شمال در هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در مراسم افتتاح بخش شرقی خط ۷ متروی تهران گفت: از حضور اصحاب رسانه که اخبار واقعی را به جای مسائل دروغ و بی اساس فضای مجازی منتشر می‌کنند، تشکر می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به سیاست‌های دولت در توسعه مترو گفت: اکنون در شرایطی کاملاً متفاوت نسبت به گذشته هستیم و اگر در تحریم‌های گذشته برای برخی کشور‌ها سیاست نفت در برابر غذا وجود داشت، امروز همین را هم از ملت ایران گرفته‌اند و اگر بتوانند نه غذا و نه دارو می‌دهند.

نوبخت با بیان اینکه شاید گفته شود سیاست‌های بشر دوستانه اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، گفت: سئوال این است که در شرایط کنونی کدام نظام بانکی اجازه چنین مطالباتی را دارد؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه ما در شدید‌ترین تحریم‌های تاریخ معاصر هستیم، گفت: آنچه که در یک سال گذشته انجام شده سیاست آرامش دهی و مدیریت لرزه‌های اقتصادی بود، لذا امروز در بازار ارز شاهد ثبات قیمت‌ها هستیم.

او با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار ارز و قیمت‌ها نتیجه تدبیر و مدیریت بوده است، تصریح کرد: قیمت‌ها به خاطر وزش باد پایین نیامده و آمار‌های واقعی ما نشان از مدیریت این وضع دارد و تلاش می‌کنیم با این ضربه‌ای که بر اقتصاد کشور وارد شده، نوسانات را مهار کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه آثار تحریم‌ها بر روی منابع مالی ما محسوس است، افزود: ما بودجه ۴۴۸ هزار میلیارد تومانی را تا سقف ۳۸۶ میلیارد تومان کم کردیم و چون منابع ما محدود است، کار‌ها را با اولویت بندی انجام می‌دهیم.

نوبخت با بیان اینکه سیاست ما این است که آنچه در حوزه اقتصاد مانند یارانه به مردم مربوط می‌شود را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهیم، گفت: تاکنون پرداخت یارانه و حقوق‌ها یک روز هم با تأخیر مواجه نشده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه ۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان به عنوان بخشی از هم ترازی در حال پرداخت است، گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم پاداش بازنشستگی در حال پرداخت است.

او با بیان اینکه سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم و امسال در حد ۴۳ هزار میلیارد تومان محدود شده است، گفت: توسعه شبکه حمل و نقل ریلی درون و برون شهری از اولویت‌های ما در طرح‌های عمرانی است و همزمان با توسعه خطوط ریلی موضوع اشتغال را هم دنبال می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه با وزارت راه و شهرسازی قراردادی را منعقد کردیم تا آنچه مربوط به قطار برون شهری است را بسازیم، گفت: از شورای شهر، شهرداری و واگن سازان دعوت می‌کنم برای رفع آلودگی و ایجاد اشتغال برای جوانان نسبت به فعال کردن شرکت‌های واگن سازی هم قدم شوند تا به جای وارد کردن واگن قطعات آن را وارد کنیم تا در نهایت نیرو‌های خودمان آن را بسازند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان تصریح کرد: فاز اول آزادراه تهران – شمال هفته آینده افتتاح خواهد شد و فاصله تهران تا چالوس یک ساعت و نیم کم می‌شود.

انتهای پیام/