عملکرد مقتدرانه سرویس امنیتی جمهوری اسلامی ایران یا همان سربازان گمنام امام زمان (عج) مثال زدنی است و می توان به قطع اظهار داشت که حضور وزارت اطلاعات به عنوان یکی از ستون های دفاعی و امنیتی کشور امنیت پایدار را به همراه آورده است.

 به گزارش  پایان نیوز ،  وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اقدامات مهمی را در راستای افزایش امنیت ملی پایدار انجام داده است.

سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با نقش آفرینی  امنیتی و اطلاعاتی و هم افزایی با سایر نهادهای امنیتی انقلابی ؛ برگ زرینی را در کارنامه جمهوری اسلامی ایران ثبت کردند و نام جمهوری اسلامی ایران را به عنوان امن ترین کشور منطقه بر سر زبان ها انداختند.
تقویم تاریخ بهانه ای است تا سالروز یکی از اقدامات غرورآفرین این سربازان را یادآوری کنیم و آن دستگیری یکی از تروریست های شرق کشور در آسمان “عبدالمالک ریگی” تروریستی که هر چند تحت حمایت و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی منطقه و فرا منطقه به فعالیت هایش می پرداخت، در کمال ناباوری این سرویس ها در طرحی اطلاعاتی امنیتی، در چنگال تیز پروازان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرفتار آمد.

عملیات دستگیری عبدالمالک ریگی از آن جهت اهمیت دارد که در این عملیات، نبرد اطلاعاتی سرویس های اطلاعاتی به سود وزارت اطلاعات پایان یافته و در تقابل پیچیدگی و در هم تنیدگی اطلاعاتی امنیتی، سرویسی برنده است که توسل و توکل بر صاحب الزمان (عج) دارد.

این عملیات از آن جهت مهم است که سیستم امنیتی جمهوری اسلامی ایران در رفتار شبکه ای، به دنبال تبادل اطلاعات و عملیات مبادرت کرده و با پشتیبانی اطلاعاتی وزارت اطلاعات نیروی توانمند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی دقیق و منسجم را اجرایی می نماید.

عملیات آسمان از آن جهت مهم است که نه تنها هیچ نقطه ای از کره زمین بلکه آسمان را نیز برای دشمنان جمهوری اسلامی ایران ناامن می کند. عبدالمالک ریگی تروریست وابسته به برخی کشورهای منطقه از سال ۲۰۰۳ اقدام به ترور و جنایات زیادی کرده است و با وعده های حامیانش اعم از سعودی، آمریکا و اسرائیل و … به گمان در تلاش برای ایجاد پایگاهی ضد امنیتی در شرق کشور بود. این عنصر تروریست که سرکرده گروه “جند الشیطان” بود در جنایات متعددی مردم منطقه شرق کشور از جمله مردم شریف سیستان و بلوچستان را مورد ظلم و آسیب قرار داده و خون بیگناهانی را در این منطقه به زمین ریخت.
علی بهمنش کارشناس پرونده “عبدالمالک ریگی” درباره خصوصیات و فعالیت های سرکرده سابق جندالشیطان با اشاره به اینکه “عبدالمالک ریگی” توسط عربستان و اسرائیل حمایت می‌شد و از آنها پول و منابع مالی دریافت می‌کرد، گفت: سعودی‌ها از تروریسم حمایت می‌کنند. یکی از افراد وابسته به عبدالمالک ریگی با اسرائیل نیز رابطه داشت. آمریکا و اسرائیل تحت پوشش ناتو با ریگی تماس گرفته و وی را برای اجرای عملیات هایی در عمق کشور از جمله تهران تحریک و هدایت می کردند.  ده‌ها مورد پرونده خاص مثل موضوع ریگی داشته‌ایم که با اقدامات اطلاعاتی پنهان خنثی شده است.

کارشناس پرونده ریگی با بیان اینکه گروه تروریستی وابسته به ریگی اگر انگیزه پیدا می‌کرد گسترش می‌یافت، یادآور شد: اولین ملاقات ریگی با آمریکایی ها به دیدار این تروریست در سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه و همکاری‌اش با آن بازمی‌گردد.

مشت آهنین وزارت اطلاعات در دستگیری ریگی/هم افزایی تامکت های نهاجا، اقدامات اطلاعاتی و گرای دقیق سربازان گمنام امام زمان (عج) در شکار
مشت آهنین وزارت اطلاعات در دستگیری ریگی/هم افزایی تامکت های نهاجا، اقدامات اطلاعاتی و گرای دقیق سربازان گمنام امام زمان (عج) در شکار

دستگیری عبدالمالک ریگی درست زمانی بود که او برای ملاقات با یکی از مقامات عالی رتبه نظامی امنیتی آمریکا در قرقیزستان عازم این کشور شده بود. او قبل از اعزام به قرقیزستان در پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان توجیه شده بود و در فرآیندی پیچیده و با هویت جعلی از مسیر دوبی قصد پرواز به بیشکک را داشت که با تسلط اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) از بین گزینه های ضربه در افغانستان ، پاکستان، دوبی و … دستگیری در مسیر هوایی انتخاب شد.

ریگی تنها ۳۰ ساعت قبل از دستگیری افغانستان را به قصد دوبی ترک کرده بود تا به قرقیزستان سفر کند که این موضوع می‌تواند به معنای جستجوی مقری جدید و بیانگر احساس ناامنی وی در افغانستان باشد.

**راهبرد وزارت اطلاعات در دستگیری ریگی
“ریگی” با گذرنامه ای جعلی افغانی در یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی قرقیزستان در مسیر  “دوبی” به “بیشکک”  در حال پرواز بوده‌ ، که در۴ اسفند ماه ۸۸ در آسمان ایران سه فروند جنگنده  “نهاجا” که از پایگاه هوایی بندرعباس برخاسته بودند، هواپیما را مجبور به فرود در فرودگاه “بندرعباس” کردند.

بلافاصله پس از فرود هواپیما، نیروهای امنیتی ایران مستقیماً به سمت صندلی ریگی و همراهش رفته و آنها را دستگیر کردند، و هواپیمای قرقیزی پس از سه ساعت توقف و دستگیر شدن “عبدالمالک ریگی” ، فرودگاه را ترک کرد.

نقش آفرینی سربازان گمنام امام زمان (عج) در گسترش امنیت پایدار و هم افزایی با سایر نهاد های امنیتی کاملا مشخص و موثر است. کمااینکه دستگیری “عبدالمالک ریگی” با هم افزایی سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و “تامکت های” نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

در یکی دو سال اخیر هم وزارت اطلاعات برای مقابله با تروریست های تکفیری اقدامات تاثیر گذار و مهمی را انجام داده است. در این زمینه جمله وزیر اطلاعات درباره استان “رقه” گویای اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات بر تروریست های تکفیری است. وزیر اطلاعات در یکی از سخنرانی های خود در این زمینه می گوید: تحرکات رقه که یکی از مراکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است کاملا تحت رصد اطلاعاتی وزارت اطلاعات قرار دارد.

وزارت اطلاعات به عنوان یکی از ستون های امنیتی و اطلاعاتی کشور در مرزهای غربی و شرقی امنیت پایدار را به همراه آورده است که یک نمونه آن دستگیری تروریستی است که اقدامات گسترده ای را علیه امنیت ملی کشورمان انجام داده بود.

نگاهی اجمالی به امنیت کشورهای منطقه و حتی جهان نشان می دهد؛ در تلاطم تهدیدات امنیتی، جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از امنیتی مثال زدنی به عنوان جزیره ثبات معرفی می شود و در این میان عملکرد مقتدرانه سرویس امنیتی جمهوری اسلامی ایران یا همان سربازان گمنام امام زمان (عج) مثال زدنی است و می توان به قطع اظهار داشت که حضور وزارت اطلاعات به عنوان یکی از ستون های دفاعی و امنیتی کشور امنیت پایدار را به همراه آورده است.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/