سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان به صورت کامل اجرایی نشده و ناقص است، گفت: متاسفانه اقدامات پراکنده موجب نارضایتی معلمان شده است.

به گزارش پایان نیوز، سید حمایت میرزاده در خصوص اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: تحقق طرح رتبه‌بندی معلمان انتظار به حق فرهنگیان است ولی با توجه به میزان آنچه در رسانه‌ها مطرح شده باید اذعان کرد که این قانون به صورت کامل اجرایی نشده و ناقص است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش در کشور در اولویت قرار ندارد، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش در اولویت باشد قطعا معلمان بیشتر مورد توجه قرار می گرفتند و شأن این افراد بیشتر حفظ می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه در سایر ادارات افزایش حقوق را در قالب عناوین مختلف پرداخت می‌کنند، ادامه داد: اما در آموزش و پرورش گفته می شود در چارچوب طرح رتبه بندی معلمان است.

میرزاده با اشاره به اینکه قانون خدمات کشوری نیز برای معلمان به طور کامل اجرایی نشده است، افزود: برخی از اموری که عنوان شده در طرح رتبه بندی معلمان اجرایی می شود همان موضوعاتی است که باید در قانون خدمات کشوری برای فرهنگیان لحاظ می‌شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید با افراد تحصیلکرده در آموزش و پرورش مانند افرادی که دکتری،  فوق لیسانس و غیره دارند همانند اساتید دانشگاه رفتار شود، اظهار کرد: بر اساس طرح رتبه بندی معلمان این مهم محقق خواهد شد و باید مزایای هیأت علمی و غیره نیز شامل این افراد شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظارت گوناگونی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای طرح رتبه بندی معلمان وجود دارد و باید اذعان کرد که اجرای درست این طرح موجب افزایش کیفیت عرصه آموزش خواهد شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه اقدامات پراکنده موجب نارضایتی معلمان شده از این رو طرح رتبه بندی معلمان باید به طور یکپارچه، کامل و سریع انجام شود./

پایان پیام