نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اقدام سازمان تعزیرات برای برخورد با پزشکان متخلف مقطعی است، گفت: اگر قرار است جلوی تخلفات افراد گرفته شود باید سیستمی برای مشخص شدن میزان درآمد افراد راه اندازی شود.

به گزارش پایان نیوز، مسعود پزشکیان درباره اقدام سازمان تعزیرات برای برخورد با پزشکان متخلف، افزود: بدیهی است که چنین تخلفاتی وجود دارد که البته با چنین اقداماتی نمی توان به طور دقیق و کامل این معضل را از بین برد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدام سازمان تعزیرات برای برخورد با پزشکان متخلف مقطعی است، ادامه داد: اگر قرار است جلوی تخلفات افراد در بخش های مختلف از جمله در حوزه سلامت گرفته شود باید سیستمی مانند کشورهای پیشرفته راه اندازی شده تا میزان درآمد و دارایی افراد مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با مشخص کردن این داده ها افراد می‌توانند با مراجعه به هر پیشخوان دولتی، اطلاعاتی را همچون میزان حقوق و درآمد خود ارایه دهند و بر اساس آن خدماتی همچون بیمه یا یارانه را دریافت کرده و درنهایت از افراد به میزان درآمدشان مالیات اخذ کرد با این روش نیازی نیست افراد را رصد کرده تا تخلفاتی همچون زیرمیزی یا قاچاق شکل نگیرد چراکه زمانی که داده ها و میزان درآمد وجود داشته باشد نمی توان تخلف انجام داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم یادآور شد: به عنوان مثال در کشورهای پیشرفته نمی توان پولی به مبلغ ۱۰ هزار دلار را به صورت نقد در بانک نگهداری کرد زیرا باید مبدا و مقصد این پول مشخص باشد و اگر مسیر جریان پول مشخص شود از بسیاری از رانت ها، قاچاق یا زمین خواری ها جلوگیری می شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: در این میان می توان مالیات را از پردرآمدها اخذ کرد و به نوآوری ها و رونق تولید اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این سازمان تعزیرات حکومتی برنامه جدیدی را با استناد به ماده ۴ قانون تعزیرات در دستور کار قرار داده که بر اساس آن با صورتحساب های ساختگی، خودارجاعی و اجرت نامشروع پزشکان و موسسات پزشکی برخورد می شود./

پایان پیام