نماینده اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ضمن ارسال لوح به وزیر کشور از زحمات پلیس فتا استان مرکزی ،در اقدام به‌ موقع و مقتدرانه  پلیس سایبری این استان در خصوص شناسایی و دستگیری عامل انتشار مطالب کذب علیه تعدادی از مسئولان دولتی در شبکه اجتماعی تلگرام ، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در این خصوص بیان داشت: در پی راه‌ اندازی کانال تلگرامی و انتشار مطالب به‌ منظور تخریب برخی مسئولان استانی که منجر به تشویش اذهان عمومی و هتک حیثیت آن افراد شده بودند شکایت‌های متعددی در این پلیس مطرح شد .

این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع و دامنه وسیع فعالیت این کانال با بیش از پنج هزار عضو، شناسایی گردانندگان آن در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مدیر اصلی کانال که از شگردهای متعددی جهت مخفی کردن هویت خود استفاده کرده بود با هوشیاری کارشناسان این پلیس و به‌ کارگیری اقدامات فنی و پلیسی، در استان تهران مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ آنقی گفت: در راستای شناسایی مدیر کانال مذکور،” مقدسی ” نماینده اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با ارسال لوح به وزیرکشور از زحمات پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در اقدام به‌ موقع و مقتدرانه ، تقدیر و تشکر کرد.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در خاتمه با اشاره به اینکه یکی از وظایف پلیس فتا برخورد با ناهنجاری و جلوگیری از انتشار چنین مواردی در فضای مجازی می باشد که منجر به تشویش اذهان عمومی و هتک حیثیت افراد برابر قوانین تصریح‌ شده است، از عموم مردم خواست : از انتشار این گونه مطالب در شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

منبع: پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/