نمایندگان، الصاق اعلامیه، پوستر و هرگونه آگهی تبلیغات انتخاباتی در سازمان‌های عمومی و دستگاه‌های اجرایی را جرم دانستند.

به گزارش پایان تیتر، نمایندگان در صحن علنی امروز (دوشنبه، ۱۳ اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، با مفاد ماده ۳۴ این طرح با ۱۳۶ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۳۴ این طرح؛ ماده ۶۱ قانون و تبصره‌های آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده ۶۱- الصاق اعلامیه، پوستر و هرگونه آگهی تبلیغاتی روی علایم راهنمایی و رانندگی، تابلوها، تاسیسات و اماکن کلیه سازمان‌های عمومی و دستگاه‌های اجرایی و وابسته، بیمارستان ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی و خودرو‌های دولتی و اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی، صندوق هی پست، باجه‌های تلفن، پست‌های برق و تلفن و همچنین تابلو‌ها و اماکن بخش خصوصی (مگر با رضایت اشخاص ذیحق) در سراسر کشور جرم می‌باشد و مرتکب به مجازات درجه ۶ قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود.

تبصره ۱- ماموران انتظامی مکلفند در صورت اطلاع یا مشاهده تخلف، متخلفان را دستگیر و به مقامات قضایی تحویل دهند.

تبصره ۲- نصب برنما (بنر) و پارچه در محل ستاد‌های اصلی و فرعی نامزدها، مجاز می‌باشد. تنظیم و تقسیم سایر جایگاه‌هایی که جهت نصب بنر اختصاص می‌یابد، شامل تمام امور تبلیغاتی می‌شود، با رعایت مساوات و مطابق دستورالعملی است که توسط کمیسیون بررسی تبلیغات مرکزی اعلام شده و کمیسیون تبلیغات استان مکلف به تضمین اجرای آن است. تخلف از حکم این تبصره مشمول مجازات موضوع این ماده می‌شود.

انتهای پیام/