یک عضو کمیسیون امنیت ملی به امضای قرارداد تجاری بین سوئد و ایرن در خانه مسکونی سفیر سوئد انتقاد کرد.

به گزارش پایان نیوز ، محمد جواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در واکنش به مراسم امضای قراردادهای تجاری میان ایران و نخست وزیر سوئد که روز گذشته به جای مراکز رسمی در خانه مسکونی سفیر سوئد برگزار شد گفت: این اقدام، ‌اقدام پسندیده‌ای نیست.
وی با بیان اینکه اگر این اتفاق رخ داده باشد مسئولین اشتباه کرده‌اند، اظهارداشت: امضای قراردادهای تجاری در محل اقامت شخصی سفیر از موارد نادر است.

جمالی در ادامه تصریح کرد:‌ این مسئله به نوعی می‌تواند تحقیر کشور تلقی شود و باید به سرعت از سوی مسئولین جبران و توضیحات کافی در این مورد ارائه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مجددا می گویم اگر این اقدام از سوی مسئولین کشور صورت پذیرفته باشد بسیار بسیار کار اشتباهی است، قطعا مسئولین باید راهپیمایی اخیر ۲۲ بهمن را پشتوانه حرکت خود قرار دهند؛ نه اینکه هر گونه شرطی را قبول کنند.
این نماینده مجلس با بیان این که این روش غربی‌ها است که اگر عقب‌نشینی کنیم آنها چندین قدم پیشروی خواهند کرد،‌ بیان داشت: به هیچ وجه اقدام مذکور در خور نام ایران و ایرانی نبود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: معتقدم این اقدام، اقدام اشتباهی بوده مگر اینکه مسئولین توضیحات قانع‌کننده‌ای در این رابطه داشته باشند که باز هم بنده معتقدم اگر این اتفاق رخ  داده باشد هیچ توجیهی نخواهد داشت.
جمالی در پایان گفت:  قطعا این گونه رفتارها پیام‌های سیاسی را در داخل و خارج از کشور در پی خواهد داشت.
انتهای پیام/