نمایندگان با امکان خدمت ۳۵ ساله ایثارگران با داشتن مدرک کارشناسی موافقت کردند.

به گزارش پایان نیوز ؛ نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه ۲۴ بهمن ماه) مجلس با کلیات طرح اصلاح بند (الف) ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری با ۱۴۰ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

ماده واحده این مصوبه تصریح می‌کند: یک تبصره به بند (الف) ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهرماه ۱۳۸۶ به شرح زیر الحاق می‌شود:

بند الف- حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و ۳۵ سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.

تبصره آن تصریح می‌کند: ایثارگرانی که به موجب قوانین و مقررات مربوط از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردارند نیز با داشتن مدرک کارشناسی، مشمول حکم این ماده می‌باشند و می توانند تا ۳۵ سال خدمت نمایند.

نمایندگان همچنین ماده واحده و تبصره این طرح را با ۱۵۰ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ رأی به تصویب رساندند.

شایان ذکر است طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولتی در بخش عمومی غیردولتی نیز که از سوی شورای نگهبان به منظور بررسی به صحن علنی ارائه شده بود بار دیگر مورد تصویب نمایندگان قرار نگرفت لذا به منظور اصلاح و بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارسال شد.

انتهای پیام/