رسانه‌های آمریکایی در پوشش اخبار راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ به حضور پرشور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب اذعان کردند.

به گزارش پایان تیتر،  رسانه‌های موسوم به «جریان اصلی» در آمریکا ساعاتی پس از حضور وصف‌ناپذیر مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب، در پوشش اخبار این مراسم اذعان کردند که حضور ایرانی‌ها در مراسم امسال پررنگ‌تر از همیشه بود.

در همین ارتباط، شبکه خبری سی‌ان‌ان در پایگاه اینترنتی خود نوشت: دریایی از مردم در روز دوشنبه با شعار “مرگ بر آمریکا” و با خواندن سرودهای ملی و انقلابی و در حالیکه انواع پرچم‌ها و پلاکاردها را در دست داشتند، سالگرد انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند.

پایان تیتر: cbs
الیزابت پالمر، خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در راهپیمایی ۲۲ بهمن

سی‌بی‌اس نیوز هم به نقل از خبرنگار خود در تهران نوشت: «صدها هزار نفر روز دوشنبه برای جشن چهلمین سالگرد انقلاب ایران به خیابانها آمدند. طبق گفته خبرنگار ما در تهران، باوجود نامساعد بودن هوا و بارش شدید باران، فضای شاد و مهیجی بر مراسم امسال حاکم بود.»

روزنامه نیویورک‌تایمز نیز با اذعان به حضور پرشور مردم کشورمان در راهپیمایی روز دوشنبه نوشت: با وجود آنکه هوا مساعد نبود اما جمعیت بیشتر از گذشته بود و ایرانی‌ها از کوچک تا بزرگ همراه با خانواده یا به تنهایی در سالگرد انقلاب به خیابانها آمده بودند.

نیویورک‌تایمز همچنین نوشته است که خبرنگار آن در تهران در روز راهپیمایی نظر مردم ایران را درباره انقلاب جویا شده و در گزارش خود از قول یکی از راهپیمایان به نام “محسن شاهرودی” آورده است: «همه کشورها مشکل دارند. به بی‌عدالتی در آمریکا نگاه کنید؛ به جلیقه‌زردها در فرانسه نگاه کنید؛ همه در همه جای جهان ناراضی هستند و ایران نیز متفاوت از سایر کشورها نیست.»

روزنامه آمریکایی یو اس اِی تودی هم در پوشش مراسم امسال نوشت: صدها هزار ایرانی روز دوشنبه همچون سال‌های گذشته سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی و سقوط حکومت محمدرضا پهلوی که مورد حمایت آمریکا بود را گرامی داشتند.

دیگر روزنامه معروف آمریکایی یعنی واشنگتن پست نیز با اشاره به جمعیت زیاد شرکت‌کننده در مراسم امسال نوشت: امروز جمعیتی بالغ بر صدها هزار نفر در تهران و سایر شهرهای ایران با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، سالگرد پیروزی انقلابشان را جشن گرفتند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم با انتشار عکس زیر از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نوشت: راهپیمایی سالگرد انقلاب هر سال در ایران برگزار می‌شود اما راهپیمایی امسال با وجود نامساعد بودن هوا شلوغ‌تر بود.

پایان تیتر: جشن انقلاب

شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز آمریکا نیز با انتشار عکسی از ماکت ترامپ در دست یک دختر ایرانی نوشت: دیروز خیابان‌های ایران در سالگرد چهل سالگی انقلاب مملو از جمعیت و شاهد یک حضور حماسی بود.

رسانه‌های آمریکایی درباره جشن چهل سالگی انقلاب چه گفتند؟

انتهای پیام/