رئیس فراکسیون امید گفت: مهمترین مسئله امروز کشور مسئله اشتغال و رونق اقتصادی است.

به گزارش پایان نیوز، محمدرضا عارف در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۲ آبان ماه) در جمع خبرنگاران گفت: پیام رأی اعتماد دیروز به وزرا همراهی مجلس با دولت است و فراکسیون امید با بررسی که از هفته گذشته در مورد برنامه وزرا انجام داد به این جمع‌بندی رسید که به هر۳ نفر رأی اعتماد دهد، دیگران نیز در این رأی اعتماد کمک کردند و نقش محوری با فراکسیون امید بود که ان‌شاءالله برای هر ۳ وزیر موفقیت حاصل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین مسئله امروز کشور مسئله اشتغال و رونق اقتصادی است، افزود: ان‌شاءالله دولت با ترمیم کابینه به اشتغال جوانان و معیشت مردم بپردازد.

عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییر اقتصادی در کابینه دولت یازدهم اتفاق می‌افتد یا خیر، ادامه داد: تحرک بیشتر اقتصادی مورد انتظار مجلس است، امروز با مشکل رکود اقتصادی و بیکاری در معیشت مردم روبرو هستیم؛ اگر همین ترکیب اقتصادی دولت بتواند تحرک ایجاد کند بهتر است اما اگر تحرک ایجاد نشود انتظار مجلس این است که در بخش اقتصادی نیز ترمیمی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه‌های مربوط به وزرای انتخاب شده دیروز مطالباتی از وزیر متبوعشان دارند یادآور شد: معلمان مطالبات دیرینه‌ای دارند که امیدواریم به طور جدی دنبال شود. همچنین هنرمندان و اصحاب رسانه مطالبات قدیمی دارند که امیدواریم در شرایط جدید جدی تر به آن پرداخته شود.

عارف افزود: یکی از مهمترین موضوعات بحث توریسم است که فکر می‌کنیم سهم بالایی در اشتغال داشته باشد و وزیر جدید باید این بحث را با جدیت دنبال کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به نشست فردای فراکسیون امید با رئیس جمهور ادامه داد: صحبت‌ها در نشست فردا در خصوص تعاملات بیشتر بین مجلس و دولت به ویژه در برنامه ششم توسعه است که این برنامه در دستور کار مجلس قرار دارد و باید ساز وکاری برای همکاری بیشتر بین مجلس و دولت مشخص شود.

وی با بیان اینکه مجلس دهم به عقلانیتی دست یافته است، اظهار کرد: ما از ابتدا شعار آرامش را دنبال می‌کردیم و روز گذشته نیز این شعار را رعایت کردیم تا این آرامش حفظ شود و دوستانی برای صحبت فرستادیم که فضا را تند نکنند و اگر فضا توسط یکی از مخالفان تند نمی شد قطعا هیچ یک از دوستان ما برخورد تند نمی کردند.

عارف افزود: انتظار ما این است که همه دوستان تلاششان برای آرامش و حاکمیت عقلانیت در مجلس باشد که راهبرد فراکسیون امید است.

رئیس فراکسیون امید در پایان تصریح کرد: پیام رأی اعتماد دیروز تشکر از مردم است که با رأی خوب به جبهه امید پاسخ آنها روز گذشته داده شد و رقبا باید واقعیت اکثریت و رقابت را بپذیرند. ما هیچ ادعایی در مجلس نداریم اما امیدواریم با ادامه این روند و حفظ اکثریت بتوانیم کارهای بهتری انجام دهیم.

انتهای پیام/