عضو فراکسیون ورزش مجلس، ضمن انتقاد از برخورد فدارسیون جهانی بسکتبال در مواجهه با موضوع ممنوعیت حجاب بانوان ورزشکار، تصریح کرد: اهمال فدراسیون بسکتبال در دفاع از حقوق بانوان بسکتبالیست محجبه قابل قبول نیست.

به گزارش پایان نیوز، همایون یوسفی ضمن انتقاد از عملکرد فدراسیون بسکتبال در خصوص دفاع از حقوق بانوان بسکتبالیست به منظور حضور با حجاب در رقابت‌های بین المللی، گفت: این فدراسیون باید با جدیت تمام از فرصت ارائه شده توسط فدارسیون جهانی بسکتبال (فیبا) استفاده می‌کرد و با برگزاری بازی‌های دوستانه بین کشورهای مختلف زمینه رفع مشکل بانوان محجبه را فراهم می‌کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخورد فدارسیون جهانی بسکتبال ( فیبا ) در مواجهه با موضوع ممنوعیت حجاب بانوان ورزشکار غیر منطقی و غیر اخلاقی بوده و با روح ورزش همخوانی ندارد، اظهار کرد: مسئولان این فدراسیون باید به ارزش‌های همه جوامع احترام بگذارند؛ ورزشکاران محجبه بسیاری در سایر رشته‌ها در حال فعالیت هستند و جایگاه خوبی در بین ورزشکاران دیگر دارند از این رو فیبا نیز باید مانند فدراسیون‌های دیگر اقدام به سخت گیری نمی‌کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مسئولان فدارسیون بسکتبال کشورمان باید مراتب اعتراض خود را قاطعانه به مراجع بین المللی اعلام کنند، تصریح کرد: البته نباید فراموش کرد که مسئولان فدارسیون بسکتبال باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کردند که به نظر می‌رسد چنین امری محقق نشده از این رو باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشند.

یوسفی با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی خصوصا بانوان دارای ظرفیت بالایی برای کسب مدال و دستیابی به جایگاه قهرمان در رشته‌های مختلف هستند، ادامه داد: بانوان بسکتبالیست‌ طی سال‌های اخیر نسبت به ادامه دار شدن ممنوعیت بازی با حجاب ابراز نگرانی کرده بودند ولی متاسفانه کسی به این امر توجه کافی نکرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم امید بانوان بسکتبالیست‌ ایرانی که سرشار از انرژی و پتانسیل هستند از بین برود و باید برای رفع مشکل کنونی راه حل مناسبی پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پس از پیگیری کشورهای مختلف برای بازی ورزشکاران محجبه در میادین بین المللی، فدارسیون جهانی بسکتبال ( فیبا ) به کشورهای مسلمان دو سال مهلت داد تا بازی‌های دوستانه  برگزار کنند و در این میان فیبا نیز پس از بررسی موضوع، مجوز قطعی در این خصوص صادر کند اما بعد از گذشت این مدت فدراسیون بسکتبال نتوانست اقدام موثری انجام دهد./

پایان پیام