بر اساس جدیدترین آمار فروش منتشر شده از برندهای مختلف تلفن همراه، اپل هنوز هم بالاترین سود را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محاسبه سود یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر شرکت است که پایان هر سال انجام می‌شود. بعضی از سایت‌های آماری این کار را به صورت مقایسه‌ای انجام می‌دهند.

آمار منتشر شده از سودآوری شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه

اگرچه ۲۰۱۹ با پرسودترین سال برای تولیدکنندگان تلفن همراه فاصله دارد، اما اپل هنوز صدر جدول بیشترین سود شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرده است. بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از یکی از معتبرترین سایت‌های پژوهشی، این غول فناوری کوپرتینویی علی‌رغم تولید ۳۲ درصد تلفن‌های کل جهان در سه ماهه سوم، ۶۶ درصد از کل سود این صنعت را از آن خود کرده است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این اعداد آماری است که پیش از سه ماهه چهارم منتشر شده، عموما در سه ماه بعدی اپل بالاترین سود فروش خود را تجربه می‌کند. اگر در این مسئله شک دارید سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ را به یاد بیاورید که سود فروش اپل حدود ۸۰ درصد بود و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز با چنین آماری برای این سه‌ماهه مواجه شویم.

در ادامه نمودار منتشر شده از سود شرکت‌های اپل، سامسونگ، هوآوی، اوپو، ویوو و شیائومی را مشاهده می‌‎کنید:

اپل هنوز هم بیشترین سود فروش را دارد

سامسونگ با در نظر گرفتن رتبه‌بندی، دومین شرکت کننده در دوره ژوئیه – سپتامبر است که ۱۷ درصد از سود کل را به خود اختصاص داده است. دلیل اصلی این امتیاز سامسونگ فروش بسیار زیادی سری گلکسی A و نوت ۱۰ است. بقیه شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه که در فهرست آماری منتشر شده وجود دارند شامل هوآوی، اوپو، ویوو و شیائومی می‌شوند.

کارن چاوهان، که یکی از افرادی است که در به دست آمدن این آمار فروش نقش داشته، در جایی گفته است که شرکت چینی در به آرامی در حال بهبود حاشیه سود خود هستند، اما هنوز فاصله زیادی با رقیب کوپرتینویی خود دارند. از سوی دیگر ۲۰۲۰ سال تبلیغات تجاری ۵G است و شرکت‌های چینی مطمئنا از این مسئله سود خواهند برد و آمار فروش آن‌ها چند برابر می‌شود.

انتهای پیام/