وزیر خارجه ایران گفت: سعودی ها تقریباً با حمایت جمعی از سوی آمریکا به اینگونه اقدامات مبادرت ورزیده اند.

به گزارش پایان تیتر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز یکشنبه ۶ آبان ماه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اِس تصریح کرد: گزینه‌های اشتباه آمریکا در منطقه همانند حمایت از صدام و القاعده و طالبان چیز جدیدی نیست.

وزیر خارجه کشورمان در ادامه بیان کرد: این گزینه های اشتباه به فاجعه در منطقه ما منتهی شده است.

وزیر خارجه ایران در پاسخ به سئوال مجری این شبکه درباره اینکه « آیا سعودی ها این حمایت ها را به انجام رسانده اند؟» افزود: سعودی ها تقریباً با حمایت جمعی از سوی آمریکا به اینگونه اقدامات مبادرت ورزیده اند.

اگرچه صدام دشمن ما بود، می دانستیم که تهاجم به عراق اشتباه بود

وی در این راستا اضافه کرد: اگرچه صدام دشمن ما بود، می دانستیم که تهاجم به عراق اشتباه بود؛ با اینکه طالبان دشمن ما بود، می دانستیم که حمله به افغانستان اشتباه بود. همچنین می دانیم که حمله و تهاجم و بمباران یمن گزینه های اشتباهی هستند؛ اما آمریکا مرتبا و دائما اشتباه می کند؛ خواه در یمن، خواه در موضوع زندانی کردن نخست وزیر یک کشور و حتی حادثه غم انگیز اخیر در استانبول.

محمد جواد ظریف در پاسخ به سئوالی درباره «آیا منظور شما این است که حمایت آمریکا از عربستان و بن‌سلمان (ولیعهد) موجب جسور شدن این کشور شده است همانند: زندانی کردن نخست وزیر لبنان و یا مثل صدور دستور ادعائی قتل یک روزنامه نگار؟» تأکید کرد: به نظر من حمایت مطلق و کورکورانه واشنگتن از عربستان و اسرائیل، آن ها را قادر ساخته است تا فجایعی خلق کنند که در غیر اینصورت روی نمی دادند.

انتهای پیام/