قائم مقام وزیر کشور گفت: عمده مأموریت های وزارت کشور از طریق هماهنگی با سایر دستگاه ها دنبال می شود و این هماهنگی نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور و پیشبرد اهداف نظام ایفا می کند.

به گزارش پایان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در دومین نشست مدیران کل و رؤسای مراکز وزارت کشور که امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد گفت: هر دولتی که استانداران وفرمانداران قوی داشته باشد دولت موفقی خواهد بود چرا که کار اجرائی در استانها با هماهنگی استانداران وفرماندارانی که ما انتخاب می کنیم پیش می رود و اگر این انتخاب درست انجام شود تصمیمات بهتری در استان ها گرفته خواهد شد.

مقیمی با اشاره به تأکید وزیرکشور بر ۵ موضوع مهم برای پیگیری مطلوب وظایف شامل امنیت، مقابله با آسیب های اجتماعی، تقویت اقتصاد و معیشت مردم، تکریم ارباب رجوع و انجام مأموریت مهم برگزاری انتخابات سال ۹۶ افزود: یکی از برکات مهم نظام برقراری امنیت کامل در کل کشور است که با فعال شدن شورای تأمین استانها حاصل شده است و در مباحث اجتماعی نتایج گزارش کامل معاونت اجتماعی توانسته است حساسیت ها را برای مقابله با آسیب های اجتماعی ایجاد کند ومعتقدیم وجود آسیب هائی مانند اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی و تبعات ناشی از آن زیبنده نظام نیست.

قائم مقام وزیر کشور افزود: یکی از موضوعات مهم امسال اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از وظایف اصلی استانداران و فرمانداران در حوزه های مأموریت خود برای تقویت اقتصاد ملی و تأمین معیشت مردم است و لازم است همه به معاونت اقتصادی وزارتخانه کمک کنیم تا این مأموریت به نحو احسن انجام شود .

مقیمی تکریم ارباب رجوع را بسیارمهم توصیف کرد و افزود: اجرائی شدن تصمیمات دولت در گرو حضور مردم در عرصه های مختلف است و اگر بخواهیم کارها درست پیش برود باید با احترام با مردم برخورد کنیم.

قائم مقام وزیر کشور در پایان سخنان خود برگزاری انتخابات سال ۹۶ ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها را یکی از مهم ترین مأموریت های وزارت کشور خواند و گفت: با عنایت خداوند و تلاش شخص وزیر کشور و همه دست اندرکاران ستاد انتخابات کشور، انتخابات سال گذشته به نحو بسیار مطلوبی برگزار شد و باید تلاش کنیم انتخابات سال آینده بهتر از انتخابات قبل انجام شود.

انتهای پیام/