وزیر دادگستری با بیان اینکه ایرانیان با خفت به حج نمی روند، گفت: اگرچه دشمنان خبیث و مکار هستند اما نباید کنار کشید و کنار نکشیدن یعنی حاضر شدن در پای میز مذاکره و حضور در سازمان ملل.

به گزارش پایان نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی روز دوشنبه در جمع بسیجیان این وزارتخانه و در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: عربستان سد سبیل الله و شر به پا کرده و گفته بود به حجاج ایرانی ویزا نمی دهیم و از کشور ثالت وارد عربستان شوند و اجازه پرواز به آنان نمی دهیم بعد می آیند در دنیا وانمود می کنند که جمهوری اسلامی ایران مانع رفتن حجاج به حج امسال شد.
وی ادامه داد: طوری که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با آقای روحانی به او گفته بود چرا مانع از رفتن حجاج ایرانی به حج شدید؟
پورمحمدی تاکید کرد: قرار نیست حجاج ما با خفت، تحقیر، دون پایه ای و توسری خوردن به حج بروند.
وزیر دادگستری با گرامیداشت سالروز دفاع مقدس، اظهار داشت: اگر چه جنگ تحمیلی با خود سختی ها، مرارت ها، شهادت ها، اسارت ها، خرابی ها و آوارگی های بسیار داشته است اما امروز که به عقب برمی گردیم جز افتخار، عزت و شرف پشت سرمان نمی بینیم.
وی افزود: صحنه های سخت جبهه و پشت جبهه تمام شد و امروز آنچه مانده این است که کام ما از انجام وظیفه شیرین است و شیرینی آن بقدری ماندگار است که نسل های بعد هم آن را لمس و حس خواهند کرد.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: اینکه امروز از شهادت پدران و برادرانمان با تجلیل و عزت یاد می کنیم یعنی فضای حماسی دفاع مقدس در جامعه وجود دارد و هنوز فرهنگ ایثار و شهادت زنده است.
وی ادامه داد: البته در همان زمان خانواده هایی بودند که برای حاضر نشدن در جنگ و همراه نشدن با مردم از کشور رفته و مهاجرت کردند اما قاطبه مردم ایستادند و کشور خود را از دست ناپاکان نجات دادند.
وزیر دادگستری با رذل، خبیث و پیمان شکن، مکار و دروغگو خواندن دشمن، تصریح کرد: اگرچه دشمن خبیث و مکار است اما این دلیل بر کنار کشیدن از معرکه ها نمی شود.
وی افزود: دنیا پر از فساد و غفلت است و دام شیطان همه جا گسترانیده شده اما اسلام هرگز نگفت که در این شرایط عقب نشینی کنید و خود را کنار بکشید تا از دام شیطان در امان بمانید بلکه می گوید برو جلو ولی درعین حال حواست هم جمع باشد تا شیطان سر تو کلاه نگذارد.
پورمحمدی یادآور شد: اینکه همیشه می گوییم در صحنه ها باید حضور داشته باشید به همین دلیل است و نباید از چیزی بهراسیم چون خود خدا قول داده به افرادی که روی حرف خود می ایستند کمک می کند.
وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: برای همین است که با وجود دوز و کلک دشمن باید رفت در سازمان ملل سخنرانی کرد، مقابل میز مذاکره قرار گرفت، در زرادخانه اسلحه تولید کرد، جبهه امنیتی و جبهه اقتصادی را برای سالم سازی و تقویت امنیت کشور تقویت کرد و ایستاد.
پورمحمدی با انتقاد از وضعیت امر به معروف و نهی از منکر در کشور گفت: امر به معروف ونهی از منکر را برای سالم سازی ادارات جدی بگیریم و این وضع بازار و ادارات زیبنده کشور نیست و یعنی یا امر به معروف و نهی از منکر نداریم یا اینکه بسیار کم است.
به گزارش ایرنا؛ چند تن از بسیجان نمونه وزارت دادگستری در پایان مراسم با دریافت لوح تقدیری از دست وزیر تجلیل شدند.

انتهای پیام