اینستاگرام قابلیت جدید «close friends» را به بخش استوری اضافه کرد تا کاربران استوری‌های خود را با گروه محدودتری به اشتراک بگذارند.

به گزارش  پایان تیتر، ژوئن سال ۲۰۱۷ بود که اینستاگرام اعلام کرد در حال تست یک قابلیت است که نام آن در آن زمان «favorites» بود که به کاربران اجازه می‌داد استوری‌های خود را با گروه محدودتری به اشتراک بگذارند. با بالا گرفتن جنبش «Finstagram»، اکانت‌های شخصی که تنها توسط نزدیکترین دوستان افراد دنبال می‌شد، شرکت اینستاگرام در تلاش بود تا ابزارهای بیشتری برای اشتراک‌گذاری خصوصی با ابزارهای متعددی که تقریبا در هر قسمت از برنامه قرار داشت به کاربران ارائه دهد. پس از ۱۸ ماه بالاخره قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌ها برای گروه محدودتر در اینستاگرام اضافه شد و از آن چیزی که در سال ۲۰۱۷ معرفی شده بود، کاملا تفاوت دارد.

اینستاگرام قابلیت جدید را به بخش استوری کاربران اضافه کرده است که نام آن «Close Friends» است. این قابلیت این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا حریم شخصی خود را برای به اشتراک گذاشتن تجارب خود در استوری مشخص کند. به کمک این قابلیت، کاربران قادر خواهند بود تا استوری‌های شخصی‌تر خود را با گروهی از دوستان خود به اشتراک بگذارد که با آن‌ها احساس صمیمیت بیشتری دارد و بقیه افراد از به اشتراک گذاشته شدن اینگونه استوری‌ها باخبر نخواهند شد.

اینستاگرام اعلام کرده است کابران برای استفاده از این قابلیت کافی است دوستان نزدیک و صمیمی خود را در لیست Close Friends موجود در اینستاگرام قرار دهند. کاربران می‌توانند به صورت کامل این فهرست را کنترل کنند و کس دیگری نمی‌تواند درخواست حضور در این فهرست را تأیید کند. در نتیجه کاربران به راحتی استوری‌های شخصی را با دوستان صمیمی خود به اشتراک خواهند گذاشت.

زمانی که شخصی شما را به عنوان دوست صمیمی خود انتخاب کند و نام کاربری شما را به فهرست Close Friends اینستاگرام خود اضافه کند، ستاره سبزی در گوشه تصویر نمایه او در بخش استوری اضافه خواهد شد. راه دیگری که می‌توان از قرار گرفتن در لیست دوستان صمیمی کسی مطلع شد، این است که اگر استوری باز شود در قسمت پایین آن استوری دایره سبز رنگی دیده می‌شود که ستاره سفیدی داخل آن است.

اینستاگرام قابلیت «close friends» را به بخش استوری اضافه کرد

گفتنی است، این قابلیت در حال حاضر فقط برای بخش استوری اضافه شده و صحبتی از دسترسی به آن در بخش پست‌ها نشده است. به هر حال، این امکان وجود دارد که در آینده Close Friends به پست‌ها هم اضافه شود.

در ادامه می‌توانید ویدئویی را مشاهده کنید که اینستاگرام پس از اضافه شدن قابلیت Close Friends به اشتراک گذاشت.